Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

48 wystawców z całej Polski na Regionalnej Wystawie Gołębi Młodych

  • Napisane przez  Katarzyna Kibitlewska
Fot. Katarzyna Kibitlewska Fot. Katarzyna Kibitlewska

W dniach 19-20 listopada w Czaplinku w hali widowiskowo – sportowej odbyła się Regionalna Wystawa Gołębi Młodych. Była to już XI wystawa zorganizowana przez Środkowopomorski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza w Koszalinie. Patronat nad imprezą objęli: Burmistrz Czaplinka oraz Starosta Powiatu Drawskiego.

W wydarzeniu wzięło udział 48 wystawców z całej Polski, którzy przewieźli do Czaplinka ponad 500 sztuk gołębi różnych ras. Wśród nich znalazły się: Garłacz Pomorski, Turkot Arabski, Deresz, Gdański Wysokolotny Modena Niemiecka, Krymka Polska i wiele innych. Wśród pięknych okazów podziwiać można było gołębie jednobarwne: białe, czarne, czerwone, żółte oraz z upierzeniem szymel, motyl czy marmurkowym. 

W trakcie trwania wystawy hodowcy mieli doskonałą okazję do zapoznania się z innymi hodowcami, wymiany doświadczeń, a także zaprezentowania swoich gołębi. Równocześnie z wystawą funkcjonowała giełda, podczas, której można było zakupić wymarzone rasy gołębie, ale również kurki czy króliki. 

Chociaż wystawa rozpoczęła się 19 listopada, to już w piątek przed jej otwarciem od samego rana sędziowie intensywnie pracowali nad obejrzeniem każdego gołębia, przyznaniu każdemu okazowi punktów, a następnie wyłonieniu zwycięzcy w rasie i w konkursie kolekcji. Statuetki i gratulacje dla najlepszych przyznane zostały w niedzielę o godzinie 13:00. Nagrody wręczali Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider oraz Starosta Powiatu Drawskiego Stanisław Kuczyński.  

W ten weekend hala widowiskowa w Czaplinku tętniła życiem. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony miłośników gołębi jak i osób zwiedzających. Licznie odwiedzający halę w tych dniach mieszkańcy Czaplinka oraz okoliczna ludność miała okazję podziwiać najpiękniejsze okazy ptactwa, a przy okazji w miłej atmosferze spędzić czas z rodzinami.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej