Tak może wyglądać pomnik Chopina w drawskim parku

Wstępny szkic pomnika, Fot. Adam Cygan Wstępny szkic pomnika, Fot. Adam Cygan

30 kwietnia br. podczas połączonego posiedzenia komisji Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim przedstawiona została radnym koncepcja budowy pomnika Fryderyka Chopina w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim.

Koncepcję przedstawił Paweł Szatkowski, artysta, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, na co dzień mieszkający w Czaplinku.

Artysta podczas spotkania przedstawił wstępny pomysł, który będzie podlegał dalszym modyfikacjom. Według koncepcji rzeźba Chopina ma mieć wymiary naturalne i ma zostać umiejscowiona na cokole. Całość będzie miała wysokość około 3 metrów. Wokół pomnika ma powstać miejsce na organizację wydarzeń kulturalnych i koncertów ze szczególnym uwzględnieniem koncertów fortepianowych. Pomnik według tej koncepcji powinien stanąć w bocznej części Parku Chopina w sąsiedztwie kortów tenisowych.

Tak może wyglądać pomnik Chopina w drawskim parku

Figura kompozytora ma zostać odlana z brązu. Koncepcja oraz wstępny kosztorys został przedstawiony drawskim radnym, którzy w najbliższych miesiącach zdecydują o dalszym kierunku prac w tym zakresie. Prace nad pomnikiem potrwają około 8 miesięcy od momentu zaakceptowania ostatecznego wyglądu i kształtu.

Jak zapowiedział pomysłodawca pomnika Zbigniew Ptak Burmistrz Drawska Pomorskiego – w propozycjach zadań budżetowych na 2017 r. pojawi się pozycja dotycząca budowy pomnika. Rada Miejska w Drawsku Pomorskim zdecyduje, czy przyznane zostaną środki finansowe na ten cel.  

Intermarche Drawsko

Elementem dodatkowym współpracy z czaplinecką pracownią „To tu Czaplinek” będzie organizacja warsztatów rzeźbiarskich wraz z czasową wystawą rzeźb, które według przedstawionego pomysłu miałyby odbyć się na terenie przy budynku drawskiego ośrodka kultury przy ul. Piłsudskiego. Warsztaty zorganizowane będą po zakończeniu prac remontowych w bibliotece.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto