Poradnik dla rodzin zastępczych wydany przez powiat

  • Napisane przez  DSI na podstawie inf. Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim
Poradnik dla rodzin zastępczych wydany przez powiat

Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim wydało właśnie poradnik pt. „Zostań Rodziną Zastępczą”. Będzie on bezpłatnie dystrybuowany na terenie całego Powiatu Drawskiego, głównie w obiektach użyteczności publicznej. 

Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Obecnie na terenie powiatu funkcjonuje około 130 rodzin, jednak to wciąż za mało, aby objąć opieką wszystkie dzieci, które nie mogą pozostawać w domach rodzinnych. Są wprawdzie rodziny, które mogłyby podjąć trud wychowania pozbawionych opieki rodzicielskiej dzieci, ale mają wątpliwości, czy podołają obowiązkom. Publikacja ma za zadanie rozwiać te wątpliwości. 

Autorem zamieszczonych w poradniku opisów Rodzin Zastępczych jest Krzysztof Bednarek, wieloletni Redaktor Głosu Koszalińskiego, który użyczył ich bezpłatnie. Wcześniej teksty te ukazywały się na łamach „GK”. Ich treść w uczciwy sposób oddaje blaski i cienie rodzicielstwa zastępczego, ukazane na przykładzie kilku rodzin zastępczych z naszego powiatu oraz Pogotowia Rodzinnego. 

Poradnik zawiera też sporo informacji praktycznych, w tym o zasadach wynagradzania rodzin, czy niezbędne kontakty do instytucji wspierających. Wszystkie rodziny zastępcze funkcjonujące na terenie Powiatu Drawskiego objęte są pomocą koordynatorów Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Ponadto, rodziny zastępcze mogą korzystać z pomocy specjalistów Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim, tj. psychologa, terapeuty oraz radcy prawnego. Bliższe informacje można uzyskać w siedzibie Ośrodka przy ul. Połczyńskiej 9 lub telefonicznie pod nr (94) 341 06 41.

Publikacja do pobrania poniżej

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto