Spotkania integracyjne w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

  • Napisał 
Spotkania integracyjne w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Wicestarosta Jacek Kozłowski, Członek Zarządu Janina Jung oraz Radny Rady Powiatu Drawskiego Cyryl Turczyk wzięli udział w „II Słonecznych Spotkaniach Integracyjnych”.

Impreza została zorganizowana przez Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Warto podkreślić, że głównym założeniem oraz zadaniem obchodów tego dnia jest przybliżenie społeczeństwu powiatu drawskiego problemów z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne w codziennym życiu. Dzięki organizacji tego przedsięwzięcia zwiększamy świadomość na temat korzyści płynących  z integracji osób niepełnosprawnych oraz podnosimy wrażliwość ludzi zdrowych.

Imprezę rozpoczął przemarsz z Rynku do Złocienieckiego Ośrodka Kultury, gdzie po części oficjalnej i przemówieniach gości nastąpiła prezentacja filmu z życia placówki i program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków i uczniów z ZPE-T w Bobrowie, uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu oraz wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku.

Przy tej okazji Starosta złożył wszystkim osobom niepełnosprawnym życzenia wytrwałości w przezwyciężaniu życiowych trudności oraz podziękował organizatorom i przekazał słowa uznania za życzliwość, otwarte serca i zrozumienie.

Dyrektor ZPET w Bobrowie Krystian Ignacak zapowiedział kolejne edycje Słonecznych Spotkań Integracyjnych. Czekamy z niecierpliwością!

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto