Drawsko: Kolejne urządzenia siłowe w Parku Chopina

  • Napisane przez  Mateusz Owedyk
Fot. Mateusz Owedyk Fot. Mateusz Owedyk

Jak informuje drawski ratusz w związku z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców korzystaniem z zewnętrznej siłowni zlokalizowanej w Parku Chopina, obiekt został doposażony w kolejne cztery urządzenia do ćwiczeń. Zakupione zostały koła tai chi małe i duże, twister pojedynczy, drabinka oraz podciąg nóg.

Przez ostatnie lata obiekt systematycznie był wzbogacany o kolejne coraz bardziej nowoczesne elementy. W obecnej chwili siłownia liczy już 14 urządzeń, z których każdego dnia korzystają zarówno uczniowie szkół podczas zajęć wychowania fizycznego, jak również wielu mieszkańców.

Siłownie zewnętrzne, zwane też „siłowniami pod chmurką” są systemem ogólnodostępnych urządzeń, które pozwalają na świeżym powietrzu odbyć trening poszczególnych partii ciała. Regularne uprawianie sportu oraz ruch na świeżym powietrzu ma nieoceniony wpływ na stan zdrowia oraz kondycję psychiczną jak i fizyczną. Dzięki ćwiczeniom na nowych urządzeniach można wzmacniać ogólną wydolność oraz sprawność organizmu, siłę nóg, mięśnie ramion, brzucha, pleców i klatki piersiowej.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto