Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Interfolk w Złocieńcu

  • Napisane przez  Złocieniecki Ośrodek Kultury
Interfolk. Fot. Złocieniecki Ośrodek Kultury Interfolk. Fot. Złocieniecki Ośrodek Kultury

Interfolk czyli Międzynarodowe Spotkania z Folklorem to impreza łącząca kultury, światopoglądy i pokolenia. Do Złocieńca zawitała już po raz szósty.

Pierwszego dnia zobaczyliśmy zespoły z Chorwacji oraz Indonezji. Zespół z Chorwacji przyjechał do nas ze Splitu, tak często odwiedzanego przez turystów odpoczywających nad Adriatykiem. Zespół zaprezentował charakterystyczne dla swojego regionu tańce i stroje. Zaskoczeniem dla wszystkich były młodziutkie mieszkanki Dżakarty, które swoimi czarodziejskimi i kolorowymi strojami oraz niesamowicie orientalnymi tańcami rozchmurzyły niebo nad Złocieńcem. Kolejnego dnia zobaczyliśmy „Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie”, w którym występuje Magdalena Kozubek pochodząca ze Złocieńca. Ponadto tego dnia wysłuchaliśmy gorące rytmy meksykańskiej muzyki oraz obejrzeliśmy występ zespołu tanecznego „Ballet Folklorico de Tamaulipas”. Ostatni dzień był połączeniem europejskiej precyzji z żywiołowością południa. Zobaczyliśmy występ Brazylijczyków„Muzyka grana przez zespół z Brazylii przeniosła mnie swoimi rytmami w sam środek tego kraju” powiedział jeden z widzów tegorocznego Interfolku. Natomiast ukraiński Narodowy Zespół Tańca z Łucka zademonstrował precyzję ruchu, niezwykły kunszt oraz vivat młodości.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej