Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Stan tej drogi może przerazić. Burmistrz Czaplinka wraca z dobrymi informacjami z Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich

  • Napisane przez  DSI
Fot. Marcin Naruszewicz Fot. Marcin Naruszewicz

Wczoraj Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz wraz z radnym Radym Miejskiej w Czaplinku Szymonem Pastuszkiem spotkali się z dyrektorem Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie Michałem Żuberem. Tematem był stan nawierzchni ulic Wałeckiej i Pławieńskiej. Rozmawiano również o remontach dróg wojewódzkich na terenie gminy Czaplinek.

Burmistrz Naruszewicz przekazał informację o poczynionych ustaleniach:

W 2024 roku zostaną ogłoszone 2 przetargi na przebudowę drogi nr 163 Połczyn Zdrój – Czaplinek, pierwszy zostanie ogłoszony w marcu i będzie obejmował przebudowę odcinków drogi z pominięciem Starego Drawska i Czaplinka (finansowanie w ramach programu Polski Ład), natomiast drugi będzie obejmował przebudowę przejścia przez Stare Drawsko i ul. Wałecką w Czaplinku (finansowanie ze środków UE). Drugi przetarg zostanie ogłoszony zaraz po zaktualizowaniu projektu obejmującego miejscowość Stare Drawsko. Zakończenie prac projektowych jest planowane do końca III kwartału br., natomiast przetarg planowany jest w okolicach września 2024 r. Dyrektor ZZDW zapewnił, że środki na oba przetargi są zabezpieczone.

Naprawa nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 163 w gminie Czaplinek będzie możliwa na przełomie marca\kwietnia. Aktualnie firmy produkujące asfalt na gorąco nie uruchamiają produkcji ze względu na porę roku. Dlatego aktualne „łatanie dziur na zimno” jest rozwiązaniem doraźnym. Dyrektor został zapoznany z dokumentacją fotograficzną z aktualnym stanem nawierzchni drogi nr 163 na odcinku ulicy Wałeckiej.

Stan tej drogi może przerazić. Burmistrz Czaplinka wraca z dobrymi informacjami z Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich
Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz wraz z radnym Radym Miejskiej w Czaplinku Szymonem Pastuszkiem spotkali się z dyrektorem Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie

Uzgodniono, że podczas prac związanych z przebudową drogi nr 163 na terenie gminy Czaplinek, będzie zapraszany każdorazowo przedstawiciel Gminy w celu ustalania szczegółów prac. 4. Uzgodniono również, że w momencie wyłonienia wykonawcy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 163 zostaną umieszczone zapisy w umowie z wykonawcą, aby prace odbywały się poza sezonem turystycznym w newralgicznych miejscach, a przebudowa odbywała się tylko na jednym pasie ruchu, aby umożliwić przejazd pojazdom.

Podczas spotkania zostało również wręczone pismo ws. pilnych remontów dróg wojewódzkich, które przebiegają przez gminę Czaplinek oraz wyrażona została gotowość do wspólnych działań na rzecz poprawy infrastruktury drogowej. Przekazano informację, że Gmina Czaplinek podjęła już działania w celu uszczelnienia kanalizacji sanitarnej w ul. Pławieńskiej i Wałeckiej (ogłoszony został przetarg dot. ul. Pławieńskiej i zabezpieczone zostały środki na obie ulice, w tym środki zewnętrzne w kwocie 2,9 mln zł).

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej