Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

O gołębiach i podniebnej pasji w Kaliszu Pomorskim

  • Napisał 
Zdzisław Indrzejczak, Fot. MGOK w Kaliszu Pomorskim Zdzisław Indrzejczak, Fot. MGOK w Kaliszu Pomorskim

Nasza instytucje kultury, biblioteki częściej niż kiedyś zwracają uwagę na lokalnych artystów i pasjonatów. Dziś w kręgu zainteresowania znalazł się Zdzisław Indrzejczak – mieszkaniec Kalisza Pomorskiego ogarnięty pasją hodowli gołębi.

W sierpniu w Galerii Pałacu Wedlów prezentowane są puchary, dyplomy, fotografie oraz wiele materiałów związanych z hodowlą gołębi oraz ogromną ilością sukcesów Zdzisława Indrzejczaka. W pałacu zaprezentowana została pokaźna kolekcja licząca ponad 100 przeróżnych pucharów. Wernisaż tej wystawy odbył się 9 i był okazją do spotkania z pasjonatem gołębi.  Była to też okazja do zobaczenia setki jego podopiecznych, które na oczach widzów wzbiły się w niebo i po zatoczeniu kilku kręgów poszybowały w kierunku swojego gołębnika.  

Hodowca gołębi pocztowych ma na swoim koncie wiele sukcesów w regionie i znany jest hodowcom tych ptaków w całej Polsce. Jednym z wyróżnień jest to, że w ogólnej klasyfikacji Generalnego Mistrzostwa Polski klasyfikował się w 2012 roku na 69 pozycji, a we współzawodnictwie o mistrzostwo regionu znajdował się w czołówce w poszczególnych kategoriach. 

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej