Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Elżbieta Downarowicz. Trenuje karate, organizuje koncerty a do tego pisze książki. Spotkanie w drawskiej bibliotece

  • Napisane przez  Magdalena Lekka
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

W piątkowe popołudnie w drawskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Elżbietą Downarowicz. Pisarka do tej pory napisała cztery powieści obyczajowe, choć podkreśla, że nie lubi określenia „literatura obyczajowa”, gdyż uważa za zbyt ogólne.

Ciekawostką jest to, że tytuł każdej z nich to kobiece imię. Autorka pokazuje w swoich powieściach siłę kobiet w obliczu życiowych wyzwań, nie stroniąc od tematów trudnych, takich jak depresja czy przemoc domowa. Jak sama mówi, „lubi wzbudzać w czytelnikach skrajne emocje, pobudzać do myślenia i zadumy nad otaczającym nas światem.”

W trakcie spotkania okazało się, że Pani Elżbieta na co dzień jest pracownikiem Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, a także organizatorką koncertów charytatywnych i kobietą wielu pasji, takich jak taniec, śpiew, pisanie scenariuszy do musicali oraz ich reżyserowanie, a także balet, karate czy jazda na rowerze. Pomysły do swoich książek czerpie często ze zwykłych, codziennych wydarzeń.

Wszystkie książki pani Elżbiety są dostępne w drawskiej bibliotece w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej