Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Police: Walczyli do ostatniego podejścia

  • Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz
Police: Walczyli do ostatniego podejścia

W sobotę  2 grudnia w Policach odbyły się Mistrzostwa Polic w wyciskaniu sztangi leżąc.  W zawodach nie zabrakło reprezentantów ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo w osobach Mariusz Rufkiewicz, Mateusz Rufkiewicz, Leszek Pasieka i Krzysztof Kośmiński.

Rywalizacja odbywała się w kategoriach open kobiet,  junior do lat 19, junior do lat 23, open senior, open do 75 kg, open do 90 kg, open do 100 kg, open do 110 kg, open powyżej 110 kg oraz  weteran 40-54 lat, weteran 55-64 lat, weteran powyżej 65 lat.

Troje zawodników ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo rywalizowało w kategorii weteran, uzyskując bardzo dobre wyniki.

Police: Walczyli do ostatniego podejścia

W kategorii weteran 40-44 lata Krzysztof Kośmiński z łatwością uporał się z ciężarem 180 kg z kolei Leszek Pasieka rywalizujący w kategorii weteran plus 65 lat był poza zasięgiem rywali, wycisnął ciężar 175 kg wyprzedzając drugiego zawodnika o 35 kg, w kategorii weteran 55-65 lat Mariusz Rufkiewicz zaliczył ciężar 150 kg.

Police: Walczyli do ostatniego podejścia

Jeszcze większe emocje przyniosła kategoria senior w której wałczył Mateusz Rufkiewicz, W open seniorów walka o podium toczyła się do ostatniego podejścia dzięki czemu zebrani w hali kibice mogli podziwiać tych najsilniejszych w akcji a zwodnicy chcąc być w najlepszej trójce musieli dać z siebie przysłowiowego maxa. Mateusz Rufkiewicz nakręcony rywalizacją wycisnął 200 kg a w czwartym podejściu poza konkurencją 205 kg ustanawiając tym samym swój rekord życiowy.

Police: Walczyli do ostatniego podejścia

Indywidualne osiągnięcia zawodników Stowarzyszenia Sportów Siłowych  Rufian Jankowo :

  • kategoria weteran powyżej 65 lat: I miejsce Leszek Pasieka z wynikiem 175 kg
  • kategoria 40-54 lata: II miejsce Krzysztof Kośmiński z wynikiem 180 kg
  • kategoria 55-64 lata: II miejsce Mariusz Rufkiewicz z wynikiem 150 kg
  • kategoria senior do 100 kg: II miejsce Mateusz Rufkiewicz z wynikiem 200 kg oraz IV miejsce kategoria open senior

Udział reprezentantów S.S.S. Rufian Jankowo w Pucharze Świata  był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie zadania publicznego pn. tworzenie warunków, w tym rozwoju sportu w Gminie Drawsko Pomorskie w roku 2023

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej