Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

FILM - Korzenie Kuby Konarzewskiego to nie tylko wystawa. To również poruszająca opowieść i widowisko

  • Napisane przez  DSI
FILM - Korzenie Kuby Konarzewskiego to nie tylko wystawa. To również poruszająca opowieść i widowisko

Światło, dźwięk, muzyka, dym, ogień i zapach stworzyły widowisko, które odbyło się 27 listopada w Drawsku Pomorskim. Wszystko za sprawą wystawy Kuby Konarzewskiego, artysty z Toporzyka w gminie Połczyn-Zdrój. Artysta przyjął zaproszenie Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim, czego efektem była wystawa połączona z epizodem teatralnym.

W poniedziałek w godzinach wieczornych przed kinem Drawa zapłonęły pochodnie. Były one zaproszeniem do wejścia na widowisko, bo tak można nazwać wernisaż wystawy „Korzenie”

Artysta połączył wystawę z epizodem teatralnym, w którym wystąpili przyjaciele, rodzina artysty, artyści współpracujący na co dzień z samorządową instytucją kultury oraz pracownicy Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego. Epizod teatralny zakończył przepiękny występ wokalny Kariny Malinowskiej.

Jednocześnie poszerzyliśmy przestrzeń wystawową specjalnie na tę wystawę o pomieszczenia garderób. Wymagały tego prace, które nie mogły zostać pokazane w galerii przechodniej  z uwagi na ogromny ładunek emocjonalny – podkreśla Aneta Olszacka, Dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

"Korzenie" to fotogramy, które mają zmusić Was do wyrwania się z komfortowej otuliny, która otacza nasze codzienne życie.

Jest mi niezmiernie miło, że tak dużo osób przybyło na moją wystawę… Wystawa to radości, smutki, ale są również dwie odosobnione sale.  W jednej jest wspomnienie mojej przyjaciółki modelki, która chciała być piękna, chciała być i niestety nie udało się jej to. Nie tymi środkami walczyła o to. Poruszające zdjęcia – opowiada Kuba Konarzewski.

Wystawa jest efektem współpracy artysty z Ośrodkiem Kultury w Drawsku Pomorskim przy wsparciu gminy Połczyn- Zdrój, Stacji Toporzyk, Firmy Mentor, Stowarzyszenia Meander i Anapon Farm.

Komisarzem wystawy jest Natalia Szynal, malarka i instruktor w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej