Monitoring i Straz Miejska są potrzebni

  • Napisane przez  Marcin Łukasz
Monitoring i Straz Miejska są potrzebni

W czasie długiego majowego weekendu w nocy z 3 maja na terenie Parku Chopina w Drawsku Pomorskim doszło do aktu wandalizmu. Poprzewracane zostały kosze na śmieci oraz przenośne toalety. Operator miejskiego monitoringu zawiadomił patrol jednak sprawca oddalili się w nieznanym kierunku. 

Pomocny w dalszym ustaleniu sprawców zajścia okazał się system monitoringu miejskiego i zabezpieczone nagrania. Strażnicy Miejscy obsługujący miejski monitoring prowadzili działania zmierzające do ustalenia sprawców zajścia. Sprawdzona została m.in. możliwa droga jaką podążali wandale. W wyniku dokonanego przeglądu nagrań ustalono w jakim kierunku poruszali się sprawcy po dokonaniu zniszczeń. Po dokładnym przejrzeniu zarejestrowanych tej nocy nagrań strażnicy dzięki nowoczesnemu sprzętowi uzyskali wizerunek sprawców. Kwestią czasu było już ustalenie danych osobowych wandali. 

Strażnicy miejscy w wyniku prowadzonych dalej czynności ustalili dane osobowe sprawców. Wszyscy trzej mieszkańcy Drawska Pomorskiego przyznali się do zarzucanych im czynów Jeden ze sprawców przyjął mandat karny w wysokości 300zł. Natomiast dwoma pozostałymi zajmie się sąd w związku z tym, że sprawcy są nieletni. 

System monitoringu miejskiego działa od kilku lat na terenie miasta jak i gminy (Gudowo). Przydany jest w codziennej pracy strażników miejskich. Monitoring wspomaga pracę drawskich strażników, policjantów, a także pomaga w ustaleniu przyczyn i okoliczności wydarzeń, które mają miejsce w zasięgu działania kamer. Jednym z takich wydarzeń w ostatnim czasie było potracenie przez samochód osobowy kobiety, która przechodziła przez przejście dla pieszych.  Bezpośredni moment potrącenia uwieczniła kamera monitoringu miejskiego. 

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto