Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Skuteczne działanie strażników. Znaleźli sposób na takie działania, a u nas dzieje się tak samo

  • Napisane przez  DSI za SM Szczecinek
Skuteczne działanie strażników. Znaleźli sposób na takie działania, a u nas dzieje się tak samo

Mandat karny za umieszczanie plakatów cyrku bez zgody zarządcy. Sposób postępowania jest zawsze taki sam, tydzień przed przyjazdem cyrku przyjeżdżają osoby wynajęte przez cyrk i rozlepiają plakaty, gdzie popadnie w szczególności na infrastrukturze należącej do miasta.

Gdy nie uda się schwytać takiej osoby na gorącym uczynku możemy na podstawie art 63a § 2 Kodeksu wykroczeń tymczasowo zająć takie przedmioty. Sprawca ma 7 dni na odbiór ich w naszej jednostce, możemy również wystąpić do sądu o wydanie postanowienia o przepadku przedmiotów – informuje Straż Miejska w Szczecinku.

   

W tym przypadku rozwieszający plakaty został wylegitymowany, w związku z czym posiadaliśmy wiedzę, kto to zrobił. Osoba, która rozmieszczała plakaty, zgłosiła się na wezwanie do naszej jednostki. Na miejscu została ukarana mandatem karnym w kwocie 200 zł i odzyskała zajęte przedmioty.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej