Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

O czym mówili politycy z Lewicy na spotkaniu w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  DSI
O czym mówili politycy z Lewicy na spotkaniu w Drawsku Pomorskim

W Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie z politykami Lewicy. 2 marca w stolicy powiatu gościła posłanka i wiceprzewodnicząca klubu w Parlamencie Nowej Lewicy, Razem Katarzyna Ueberhan. Był również poseł Jan Szopiński i Maciej Gdula.

Politykom towarzyszyli Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek, Stanisław Cybula, Starosta Drawski oraz lokalni działacze Lewicy.

Politycy spotkali się na Placu Konstytucji, gdzie zorganizowano mini konferencję prasową. Zbierano tam również podpisy pod projektem ustawy.

Jak mówiła Katarzyna Ueberhan „Renta Wdowia” zostanie ponownie złożona do laski marszałkowskiej, tym razem jako obywatelski projekt ustawy. 

Lewica oraz Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych proponują, aby pozostała przy życiu osoba może zachować swoje świadczenie i powiększyć je o 50 procent renty rodzinnej po zmarłym małżonku lub pobierać rentę rodzinną po zmarłym małżonku i 50 procent swojego świadczenia. Obecnie renta rodzinna w przypadku, gdy umrze jeden ze współmałżonków, to jest 85 procent wyższego świadczenia. Projekt ustawy przewiduje również, że prawo do renty wdowiej będą mieli wszyscy uprawnieni do świadczeń, nie tylko ubezpieczeni w ZUS, ale także w KRUS oraz emeryci mundurowi. Swoimi zapisami obejmuje również osoby, które zostały wdową lub wdowcem nawet kilka lat temu. W projekcie znajduje się górny limit otrzymywanego świadczenia i wynosi on trzykrotność średniej emerytury, czyli obecnie byłaby to kwota 7600 zł.

Później zaproszono działaczy i mieszkańców na spotkanie do sali widowiskowej przy bibliotece, gdzie omawiano problemy polityki i wyborów.

Zdjęcia

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej