Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Bieg Rybaka odbył się już piąty raz. To było fantastyczne święto biegowe – zdjęcia

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

190 zawodników wzięło udział w sportowym święcie jakie miało miejsce w ostatni weekend w Czaplinku. W sobotę odbyła się tam piąta edycja Biegu Rybaka. 59 zawodników rywalizowało na dystansie 10 km., 62 pobiegło 5 km a na tej samej długości trasy ścigało się 28 zawodników Nordic Walking.

Jak zwykle już organizatorzy, czyli stowarzyszenie biegowe Rundorfina z Czaplinka stanęło na wysokości zadania, również dzięki wsparciu partnerów i sponsorów.

Tradycyjnie już biegacze i chodziarze chwalili za trasę, która była szybka i ładna, czemu nie trudno się dziwić bo wiodła z czaplineckiego rynku przez Nadbrzeże Drawskie nad jeziorem Drawsko.

W tym roku na dystansie 5km najlepszy okazał się Andrzej Kuśmider, żołnierz z Czaplinka. Za nim przybiegł Dadiusz Filipowski ze Szczecina, a trzeci był Łukasz Wojtoniszak z Chociwla. Andrzej ukończył bieg z czasem 16:48. Jako pierwsza z kobiet na metę dobiegła Paulina Kłundukowska.

W dłuższym, 10 km dystansie najlepszy był Szymon Polak z Koszalina i czasem 38:49. Drugi przybiegł Piotr Gagalski a trzeci Jarosław Pińskowski. Najlepszą kobieta była Katarzyna Maciejewska.

W rywalizacji Nordic Walking na dystansie 5 km najlepszy był Tadeusz Jakimiec ze Szczecinka, który doszedł na metę w czasie 30:35. Za nim minutę później linię mety przekroczył Paweł Połubiak, a trzeci był Roman Wojtczak z Czaplinka. Najszybszą kobieta na trasie okazała się Urszula Wojtczak, która była również czwarta na mecie w Open kobiet i mężczyzn.

W tym roku biegi startowały i kończyły się na czaplineckim rynku. Tam również zorganizowane było biuro organizatora, który zapewnił wszystkim uczestnikom posiłek i bogate pakiety startowe.

Oprócz biegów dla dorosłych na krótszych trasach rywalizowali w podziale na kategorie najmłodsi. Ich wyścigi były bardzo emocjonujące zarówno dla samych młodych sportowców jak i ich opiekunów.

Zapraszamy do relacji fotograficznej.

 

Rundorfinę w wydarzeniu wspierali: Gmina Czaplinek, Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, firmy: Rimaster Poland Sp. z o.o., Orskov Foods S.A., Pasieka Fujarskich z Czaplinka, Kabel-Technik-Polska Sp. o.o., Czyścioszek Paweł Nowak, Beneko, Auto-Net Wojciech Meszka, Zakład Gospodarki Komunalnej, OSP Czaplinek, Straż Miejska i Policja oraz wolontariusze ze szkół i ośrodków.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej