Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Lech Czaplinek ma już za sobą pierwsze mecze

 • Napisane przez  Łukasz Smoleński
Lech Czaplinek ma już za sobą pierwsze mecze

W ostatnim meczu towarzyskim przed sezonem 2022/2023 drużyna seniorów Lecha Czaplinek mierzyła się 6 sierpnia w Jastrowiu z miejscową Polonią. Po bramkach Igora Szafarza, Jakuba Krzemienia, Marcina Resiaka oraz golu samobójczym zwyciężyliśmy 4:1, a wystąpiliśmy w nim w składzie: Urkiel – Kunert, Lutyński, Woźniak, Krzemień – Simiński, Kibitlewski, Szafarz, Pawłowski – Górniak, Resiak. Na zmiany wchodzili: Bołdysz, Kubiak, zaw. testowany. Przed pierwszym spotkaniem ligowym poznaliśmy kadrę na nowy sezon liczącą 24 zawodników, która przedstawia się następująco:

 • bramkarze: Urkiel Łukasz, Tomaszewicz Kacper,
 • obrońcy: Kibitlewski Paweł, Krasoń Mateusz, Woźniak Bartłomiej, Lutyński Kacper, Groździej Adam, Tomaszewski Dominik, Krzemień Jakub, Żwirko Andrzej, Kunert Maksym,
 • pomocnicy: Kibitlewski Piotr, Sobol Dawid, Pawłowski Mateusz, Simiński Bartłomiej, Bołdysz Krzysztof, Kubiak Sławomir, Szafarz Igor, Resiak Marcin, Tomczak Marcin, Kowalczyk Patryk
 • napastnicy: Szpakowski Kacper, Stróżyk Szymon, Górniak Maciej.

W trakcie letniego okresu transferowego do drużyny dołączyli: Jakub Krzemień (z MKP Szczecinek), Marcin Resiak (z Orła Wałcz), Dominik Tomaszewski (z Błękitnych Pomierzyn). Trenerem zespołu niezmiennie jest Piotr Kibitlewski, jego asystentem Kamil Lutyński, zaś kierownikiem Zbigniew Florczak.   

Lech Czaplinek ma już za sobą pierwsze mecze

13 sierpnia rozegraliśmy pierwszy mecz ligowy w sezonie 2022/2023 w ramach zachodniopomorskiej klasy okręgowej grupa 4. Na stadionie miejskim w Człopie mierzyliśmy się z Koroną Człopa, z którą pewnie wygraliśmy 6:0 po dwóch bramkach Bartłomieja Woźniaka oraz po jednej Macieja Górniaka, Jakuba Krzemienia, Marcina Resiaka oraz Bartłomieja Simińskiego. W tym spotkaniu wystąpiliśmy w składzie: Urkiel - Groździej, Tomaszewski (76' Źwirko), Woźniak, Krzemień – Pawłowski (66' Kubiak), Kibitlewski Piotr (85' Kibitlewski Paweł), Szafarz, Stróżyk (66' Simiński) - Górniak, Resiak.

Kolejny mecz rozegraliśmy 20 sierpnia na stadionie w Czaplinku. W spotkaniu 2. kolejki graliśmy z zespołem Unii Dolice, z którym zremisowaliśmy 2:2 po trafieniach Marcina Resiaka oraz Macieja Górniaka. W tym meczu wystąpiliśmy w zestawieniu: Urkiel  - Groździej, Tomaszewski, Woźniak, Krzemień - Pawłowski (83' Kibitlewski Paweł), Szafarz (69' Lutyński), Kibitlewski Piotr, Stróżyk (81' Kubiak) - Resiak, Górniak (72' Szpakowski).

W ostatnią sobotę sierpnia na stadionie w Bierzwniku mierzyliśmy się w ramach 3. kolejki ligowej z miejscowym Orłem, z którym wygraliśmy 3:1 po bramkach Igora Szafarza, Kacpra Lutyńskiego i Piotra Kibitlewskiego. W tym spotkaniu wystąpiliśmy w składzie: Urkiel – Lutyński (77' Kunert), Woźniak, Tomaszewski, Krzemień – Pawłowski (60' Szpakowski), Kibitlewski, Szafarz, Stróżyk – Resiak, Górniak.

3 września na stadionie miejskim w Czaplinku podejmowaliśmy w 4. kolejce zespół Zorzy Dobrzany. Po bramkach Piotra Kibitlewskiego, Macieja Górniaka, Patryka Kowalczyka i Andrzeja Żwirko wygraliśmy 4:1. W tym meczu wystąpiliśmy w zestawieniu: Urkiel – Lutyński (71' Żwirko), Tomaszewski, Woźniak, Krzemień – Pawłowski (90' Kunert), Szafarz (71' Simiński), Kibitlewski, Stróżyk (83' Kowalczyk) – Górniak, Resiak.

Po czterech rozegranych kolejkach drużyna seniorów z dorobkiem 10 punktów i bilansem bramkowym 15:4 zajmuje 1. miejsce w tabeli.

22 sierpnia poznaliśmy rywala, z którym przyjdzie nam się mierzyć w ramach 3 rundy Pucharu Polski ZZPN. 14 września zagramy u siebie z Sokołem Suliszewo.

Lech Czaplinek ma już za sobą pierwsze mecze

2 września drużyna trampkarzy trenera Piotra Kibitlewskiego meczem z Orłem Łubowo zainaugurowała nowy sezon. To spotkanie wygraliśmy 4:1 po dwóch bramkach Filipa Podstawskiego oraz po jednej Filipa Cabaja i Jana Paczkowskiego. Terminarz meczy zespołu trampkarzy na kolejne mecze rundy jesiennej przedstawia się następująco:

 1. kolejka 09.09.2022 Lech Czaplinek – Zawisza Grzmiąca                                   
 2. kolejka 17.09.2022 Olimp Złocieniec – Lech Czaplinek
 3. kolejka 23.09.2022 Lech Czaplinek – Pogoń Połczyn Zdrój                               
 4. kolejka 01.10.2022 BAS Barwice – Lech Czaplinek
 5. kolejka Lech Czaplinek pauzuje w tej kolejce
 6. kolejka 14.10.2022 Lech Czaplinek – AP Drawsko Pomorskie
 7. kolejka 22.10.2022 Junior Kalisz Pomorski – Lech Czaplinek
 8. kolejka 30.10.2022 Lech Czaplinek – MUKS Orzeł 2010 Wałcz

27 sierpnia swój pierwszy mecz ligowy w nowym sezonie rozegrała drużyna oldbojów występująca w I lidze Pomorskiej Ligi Oldbojów. Na euroboisku w Złocieńcu mierzyliśmy się z miejscowym Olimpem, z którym przegraliśmy 1:4, a jedyną bramkę dla nas strzelił Marcin Tomczak. Ostatniego dnia sierpnia w ramach 2. kolejki podejmowaliśmy na stadionie miejskim w Czaplinku zespół Mirstal Mirosławiec, z którym wygraliśmy 5:2 po dwóch bramkach Krzysztofa Bołdysza oraz po jednej Mateusza Jureczko, Pawła Borowczyka i Marcina Tomczaka. 3 września na stadionie miejskim w Bobolicach zespół oldbojów przegrał w spotkaniu 3. kolejki z miejscowym Mechanikiem 0:2

Terminarz na kolejne mecze mistrzowskie zespołu oldbojów przedstawia się następująco:

 1. kolejka Lech Czaplinek pauzuje w tej kolejce                     
 2. kolejka 14.09.2022 Lech Czaplinek – Amator/Kotwica Kołobrzeg           
 3. kolejka 17.09.2022 Oldboje Iskra Białogard – Lech Czaplinek  
 4. kolejka 24.09.2022 Lech Czaplinek – Strażak Koszalin             
 5. kolejka 01.10.2022 Perła Gmina Dygowo – Lech Czaplinek
 6. kolejka 08.10.2022 Victoria Sianów – Lech Czaplinek              
 7. kolejka 15.10.2022 Oldboje Szczecinek – Lech Czaplinek                                
 8. kolejka 22.10.2022 Lech Czaplinek – Oldboje Bruskowo Wielkie           
 9. kolejka 29.10.2022 Jesion Trans Oldboje Tychowo – Lech Czaplinek                  
 10. kolejka 05.11.2022 Lech Czaplinek – Zryw Kretomino

W sierpniu wspólnymi siłami osób związanych z Lechem Czaplinek oraz Akademią Piłkarską Czaplinek został wykonany remont pomieszczeń w budynku klubowym oraz zostały zamontowane na wcześniej wykonanych stelażach banery reklamowe naszych sponsorów oraz przyjaciół. W tym miejscu pragniemy Wam podziękować za waszą nieocenioną pomoc i zaangażowanie dla dobra czaplineckiej piłki nożnej.

Zachęcamy naszych kibiców oraz sympatyków do śledzenia profili naszego klubu na portalach: Facebook pod adresem https://www.facebook.com/LechCzaplinekk oraz YouTube pod adresem https://www.youtube.com/channel/UCVSPSUAIxx8xO3Y4FtONIDg. Znajdują się na nich m.in. bieżące informacje z życia klubu, zapowiedzi meczy, skróty ze spotkań ligowych itd.

Dodatkowe informacje

 • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej