Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Regaty Żeglarskie - Memoriał Stanisława Kiriszewskiego – Rywalizowało ponad 80 zawodników. Zdjęcia i rozmowa.

  • Napisane przez  DSI, Bractwo
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Piękna słoneczna pogoda dopisywała zawodnikom podczas ostatnich wakacyjnych regat żeglarskich orgaznizowanych przez Czaplineckie Bractwo Żeglarskie. Na starcie zawodów piękne jezioro Drawsko przyciągnęło 85 zawodników na 49 jachtach.

Swoich sił na wodach jeziora Drawsko mogli spróbować nie tylko doświadczeni żeglarze, ale również i najmłodsi adepci żeglarstwa. Rywalizowano w klasach:  Optimist, Laser Pico, Laser 4.7, ISA 407, jachty kabinowe i katamarany.

Rozegrano jeden wyścig długodystansowy około 9 km dla jachtów kabinowych oraz katamaranów. Lasery Pico, ILCA, Isa 407 oraz Optymisci rozegrali cztery wyścigi na trasie trójkąta.

Stanisław Kiryszewski był pionierem powojennego rozwoju żeglarstwa czaplineckiego. Był instruktorem i egzaminatorem Polskiego Związku Żeglarskiego. Kilkanaście lat pełnił funkcję Kierownika Wyszkolenia Żeglarskiego. Był jednym z założycieli Bractwa Żeglarskiego. Wyszkolił kilkuset młodych żeglarzy. Członkowie Bractwa pamiętając o Jego zasługach od kilkunastu lat organizuje regaty Jego imienia.

Aby porozmawiać z sędzią głównych regat, którym był Andrzej Cogiel (Komandor Czaplineckiego Bractwa Żeglarskiego) musieliśmy wybrać się na wodę.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy i fotorelacji z regat.

Współorganizatorami wydarzenia byli również gmina Czaplinek oraz Lokalna Organizacja Turystyczna.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej