Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Odnaleźli miejsce, gdzie kiedyś było ogromne średniowieczne miasto – zdjęcia

  • Napisane przez  DSI
Odnaleźli miejsce, gdzie kiedyś było ogromne średniowieczne miasto – zdjęcia

Drawski Oddział PTTK ponownie zorganizował ciekawą wyprawę. Tym razem odbyła się ona w sąsiednim powiecie świdwińskim. Jako cel wyprawy postawiono sobie odkrycie zaginionego średniowiecznego miasta.

21 kwietnia rano podróżnicy spotkali się w Sławoborzu, gdzie zapanowano początek pieszej wędrówki. Wg portalu archeologia.com.pl niecałe 2 km na południowy zachód od Sławoborza, zauważono podkowiasty rów z pozostałościami wałów. Przekop ten, od zachodu, południa i wschodu, zamyka płaski obszar o powierzchni 6 hektarów i ograniczony od północy przez rzekę Pokrzywnicę. Od wschodu teren ten zabezpiecza płytsza fosa. Charakterystyczny kształt obiektu, jego położenie i rozmiary nieco tylko ustępujące pobliskim miejscowościom Karlino i Białogard.

To właśnie tam wędrowali w czasem trudnym terenie turyści. Udało im się trafić w miejsce gdzie istniało średniowieczne miasto a wcześniej grodzisko.

Przy okazji wszyscy zwiedzali okolice Sławoborza i mniejszych miejscowości.

Fotorelacja

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej