Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Rekuperacja i pompa ciepła, czyli ekonomiczny zestaw dla domu

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Rekuperacja i pompa ciepła, czyli ekonomiczny zestaw dla domu

Połączenie pompy ciepła z instalacją wentylacji mechanicznej wyposażonym w system rekuperacji to ekonomiczne rozwiązanie, które dobrze posiadać w domu. To też ekologiczna technologia. Sprawdź z nami, dlaczego jest to opłacalne.

O czym trzeba pamiętać przed montażem pompy ciepła

Pompa ciepła to rodzaj urządzenia grzewczego, którego działanie polega na pobieraniu energii z otoczenia. Dzięki temu dom wyposażony w tego typu urządzenie jest stosunkowo tani w eksploatacji. Dodatkowo projektując i budując dom, warto zadbać, aby straty ciepła były jak najmniejsze. Największe ubytki ciepła to system wentylacji, okna, dach, ściany i fundamenty. Im większe straty tym zapotrzebowanie energetyczne budynku się zwiększa. Jest to szczególnie ważne w przypadku budynku wyposażonego w pompę ciepła. Ważne jest nie tylko wytworzenie ciepła jak najniższym kosztem, ale również ograniczenie zużycia go przez  budynek. Badania wykazują, że największe straty ciepła są na wentylacji. Dotyczy to przede wszystkim tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej. Projektując i budując dom, warto zamienić tego rodzaju wentylację na nowoczesną i energooszczędną rekuperację.

Korzyści zdrowotne rekuperacji i pompy ciepła

System rekuperacji za pomocą wymiennika rekuperatora odzyskuje część energii  z powietrza i wprowadza je z powrotem do budynku. Połączenie pompy ciepła z systemem rekuperacji to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od klimatyzacji. Klimatyzacja to obieg zamknięty, który cały czas korzysta z tego samego powietrza. Powoduje to nadmierne gromadzenie dwutlenku węgla, który nie jest korzystny dla dobrego samopoczucia. Powietrze w domu, w którym nieustannie działa klimatyzacja w towarzystwie szczelnych okien i drzwi oraz przy braku wentylacji jest mocno zanieczyszczone. Ludzi przebywających często w takich pomieszczeniach boli głowa i brakuje im energii. Jeśli chcesz nie tylko oszczędzić na ogrzewaniu, ale również poprawić swoje zdrowie, wybierz wysokiej jakości system rekuperacji z pompą ciepła (https://instalacjefotowoltaiczne.com/rekuperacja/). 

Pompa ciepła z rekuperacją - oszczędności

Dla każdego budynku można stworzyć dokładne wyliczenia na zapotrzebowanie cieplne. Wyliczenia te uwzględniają między innymi rodzaj wentylacji zainstalowany w budynku. Jak już wspomnieliśmy, największe straty energetyczne mają budynki z zainstalowaną wentylacją grawitacyjną. W domach, z nowoczesnym systemem wentylacji, pompą ciepła i rekuperacją zapotrzebowanie cieplne budynku jest o około 50 proc. mniejsze. Oznacza to oszczędności na tym poziomie. Oszczędności są nie tylko na poziomie eksploatacji. Budując dom, nie potrzebujemy budować kominów. Wyjątek stanowi tylko kominek. Jeżeli chcemy mieć działający kominek, to trzeba wybudować jeden komin do niego dedykowany. W dzisiejszych czasach warto zastanowić się nad instalacją ekologicznego i niewymagającego komina biokominka. Szukając solidnego i w atrakcyjnej cenie zestawu pompy ciepła z rekuperacją, warto zapoznać się z ofertą firmy Elektro Control (https://instalacjefotowoltaiczne.com/pompy-ciepla/).

Pompa ciepła z rekuperacją – eko rozwiązanie

Dzięki zastosowaniu pompy ciepła z rekuperacją znacząco zwiększa się energooszczędność budynku. Zużycie paliwa potrzebnego do ogrzania budynku również się zmniejsza. Nie są to tylko oszczędności dla właściciela budynku. System również wtłacza do atmosfery mniej szkodliwych substancji. W okolicach gdzie większość mieszkańców decyduje się na rozwiązania tego typu, powietrze jest dużo lepszym stanie niż w miejscach, które korzystają z tradycyjnych sposobów ogrzewania.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej