Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Od czwartku działa pierwsza w powiecie wypożyczalnia gier planszowych

  • Napisane przez  DSI
Fot. Biblioteka Fot. Biblioteka

65 gier jest aktualnie na wyposażeniu wypożyczalni gier planszowych, która ruszyła w ostatni czwartek. 12 maja miała miejsce inauguracja klubu w czytelni internetowej biblioteki w Kaliszu Pomorskim.

Dla osób, które tego dnia odwiedziły bibliotekę oprócz możliwości wypożyczenia nowej gry bibliotekarze przygotowali mnóstwo zadań i łamigłówek związanych z dostępnymi u nich grami.

Najpoważniejszym zadaniem okazały się japońskie łamigłówki manualne HANAYAMA. W wypożyczalni dostępnych jest pięć łamigłówek tego typu o zróżnicowanym poziomie trudności.

Aby je rozwiązać trzeba sporo się nagłowić i nieraz wykazać się zręcznością i precyzją. Są one niewielkie i solidnie wykonane z trwałego metalu.

Pomiędzy rozwiązywaniem łamigłówek tego dnia uczestnicy otrzymali dodatkowe wyzwania w bibliotece. Były to m.in.: poszukiwania borsuka z gry Everdell i ukrytych skarbów za pomocą elektronicznego Wykrywacza skarbów.

Wszyscy obecni tego dnia w wypożyczalni, którzy wykonali choć jedno z zadań otrzymali drobne upominki – gadżety i gry.

Nie zabrakło wspólnej rozgrywki w grę karcianą Splendor (bezwzględna walka o prestiż, bogactwo i władzę w renesansowych realiach), która kolejny raz udowodniła, że dobra gra, o prostych i przejrzystych zasadach może być świetną i rozwijającą rozrywką, bez względu na wiek, doświadczenie, czy umiejętności graczy.

Bibliotekarze zapraszają wszystkich do kaliskiej wypożyczalni gier funkcjonującej w godzinach otwarcia biblioteki.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej