Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Michał „Michu” Heppner znów w bibliotece

  • Napisane przez  Urszula Miłoszewska
Michał „Michu” Heppner znów w bibliotece

W dniu 13. maja na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy mieszkańców do udziału w promocji książki Michała „Micha” Heppnera pt. „Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza”. Autor opowiadał, ku uciesze zebranych, o swoim dzieciństwie, swych pasjach i zamiłowaniach, pracy pedagoga, ale także przybliżał kulisy powstania tego zbioru felietonów.

„Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza” to zbiór felietonów (według samego autora felieton-ików), które publikowane były na łamach PGD w latach 2013-2020. Wszystkie teksty poruszają tematykę społeczno-polityczną, z uwzględnieniem oceny aktualnej sytuacji w kraju. I o ile teksty polityczne zawierają subiektywne spojrzenie autora na dane kwestie, o tyle w felietonach poświęconych zagadnieniom społecznym autor przedstawia przykłady dobrych zachowań i obyczajów, których znajomość jest co najmniej mile widziana, jeśli nie pożądana. Autor piętnuje także przywary i skłonności Polaków do gadulstwa, obżarstwa, nieznajomości języka ojczystego i jego zasad pisowni, etc.

Na spotkanie przybyli rodzina i przyjaciele autora, wszak Michała Heppnera nie sposób nie znać. W gminie Kalisz Pomorski autor mieszka i pracował. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym, a jego droga zawodowa przed laty związana była z biblioteką. Po latach Michał Heppner powrócił do biblioteki, chociaż tym razem nie jako jej pracownik, a autor książki.

Spotkanie miało bardzo sympatyczny, przyjacielski charakter. Wielu opowieściom autora towarzyszyły salwy śmiechu. Na koniec spotkania były owacje, gratulacje, kwiaty i autografy. Dużo autografów! Autorowi życzymy wielu twórczych inspiracji, bacznego oka obserwatora życia politycznego i wielu wiernych czytelników.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej