Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Cztery pory roku w kulturze dawnych Słowian – będą ciekawe wydarzenia i wielkie widowisko

  • Napisane przez  DSI
Cztery pory roku w kulturze dawnych Słowian – będą ciekawe wydarzenia i wielkie widowisko

„Cztery pory roku w kulturze dawnych Słowian” to tytuł projektu, jaki będzie realizował Ośrodek  Kultury w Drawsku Pomorskim. Instytucja pozyskała grant w ramach programu EtnoPolska 2022.

Samorządowa Instytucja Kultury z Drawska Pomorskiego właśnie pozyskała fundusze na nowy projekt. Jest to kwota w wysokości 34 000 zł.

Projekt został podzielony na cztery cykle odpowiadające porom roku.

Przygotowania

W pierwszej części zaplanowano spotkania z autorytetami: etnografami, językoznawcami oraz znawcami kultury ludowej. Będą oni wprowadzać uczestników do tematu obrzędowości dorocznej i rodzinnej charakterystycznej dla danej pory roku.  

W tak zwanej części praktycznej przewidziano interdyscyplinarne zajęcia warsztatowe, podczas których pod okiem instruktorów oraz twórców ludowych uczestnicy będą wykonywać różnego rodzaju czynności nawiązujące do przejawów kultury Słowian w kulturze ludowej. Będą to np. warsztaty teatralne, teatralno-obrzędowe, rękodzielnicze, plastyki obrzędowej czy kulinarne.

Widowisko

W części pokazowej, na koniec każdej części zadania, zaprezentowane będą rezultaty pracy uczestników przedsięwzięć, które mogą przyjąć formę prezentacji obrzędów, występów, zabaw, wystawy powarsztatowej czy kiermaszu. W ramach zadania przygotowane będzie m.in. widowisko Noc Kupały w parku Chopina.

Zadanie będzie realizowane na terenie gminy Drawsko Pomorskie  do 17  października 2022r.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej