Ulica ŚWIERCZEWSKIEGO w Kaliszu Pomorskim powodem kontrowersji

  • Napisane przez  DSI na podstawie inf. UM w Kaliszu Pomorskim
gen. Karola Świerczewskiego. Fot. Street View gen. Karola Świerczewskiego. Fot. Street View

Jak się okazało na ostatniej sesji (30 grudnia) Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, wciąż aktualnym, bo dotąd nierozwiązanym problemem jest sprawa nazwy ulicy Karola Świerczewskiego. Nierozwiązanym, gdyż jego załatwienie wiąże się z wieloma niedogodnościami dla licznie zamieszkujących przy tej ulicy osób, a także ze sporymi wydatkami (ok. 40 tys. zł) z budżetu Gminy.  

Jak poinformował przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Chołuj, wniosek w sprawie zmiany nazwy ul. Świerczewskiego – bohatera czasów minionych – złożyła po raz kolejny Anna Przygięda, emerytowana nauczycielka z Kalisza Pomorskiego. I znowu stał się on powodem kontrowersji wśród radnych. Bo wprawdzie nikt nie kwestionował słuszności zamiaru „odpolitycznienia” nazewnictwa jednej z głównych ulic miasta, ale wskazywano na koszty tej operacji dla zlokalizowanych przy niej firm oraz zameldowanych tam mieszkańców. W grę wchodzi bowiem konieczność wymiany wszystkich dokumentów, druków i pieczątek, gdzie widnieje adres.

Ostatecznie przyjęto kompromisowe rozwiązanie, by problemem tym zajęli się całościowo radni na komisji merytorycznej, opracowując najwłaściwszy, czyli najmniej niedogodny, sposób ostatecznego załatwienia tej sprawy.

Dodatkowe informacje

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto