Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Świat to skarb, my w nim złoto. Auto w garażu, pójdę piechotą – takie hasła zobaczymy na ścieżce pieszo-rowerowej

  • Napisane przez  DSI za UM
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Fajny pomysł mieli pracownicy czaplineckiego ratusza z konkursem na najlepsze hasło ekologiczne, związane ze Światowym Dniem Bez Samochodu. Właśnie go rozstrzygnięto i znamy zwycięskie hasła.

Gmina Czaplinek włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W ramach obchodów organizowane są różnorakie akcje ekologiczne, konkursy i wydarzenia, mające na celu promocję „zielonego transportu”, zdrowego stylu życia i ochrony środowiska.

W ubiegłych latach mieszkańcy gminy mieli możliwość włączenia się w ekologiczne akcje poprzez uczestnictwo w inicjatywach organizowanych z okazji Światowego Dnia Bez Samochodu, m.in. konkursach plastycznych, konkursach na zabawne wierszyki, zawodach rowerków biegowych, rowerów i hulajnóg z udziałem czaplineckiego kolarza pana Jan Dymeckiego i wiele innych.

W tym roku urzędnicy zaprosili mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie „Na Najlepsze Hasło Ekologiczne, związane ze Światowym Dniem Bez Samochodu”. Celem konkursu było propagowanie ekologicznych zachowań i promowanie „zielonego transportu”, a najciekawsze hasła zaplanowano artystycznie wymalować na nowo powstałej ścieżce pieszo-rowerowej nad jeziorem Drawsko przez czaplinecką plastyczkę panią Monikę Kruk-Kobeluk.

14 października zebrała się Komisja Konkursowa w składzie: Monika Kruk-Kobeluk, Dzidka Harańczyk, Alina Karolewicz w celu oceny haseł i wyłonienia zwycięzców w konkursie. Do konkursu zgłoszono 19 haseł. Komisja postanowiła przyznać równorzędne nagrody - nagrody rzeczowe oraz artystyczne wypisanie hasła na nowej ścieżce pieszo-rowerowej nad jeziorem Drawsko -  następującym uczestnikom:

Kacper Szpakowski. Hasło:

„Świat to skarb, my w nim złoto. Auto w garażu, pójdę piechotą.”

Maja Machalska. Hasło:

„Jeśli chcesz być bohaterem, zaprzyjaźnij się z rowerem.”

Jan Dymecki. Hasło:

„Rower nie truje, życie ratuje.”

i wyróżnienia (w postaci nagród rzeczowych) następującym uczestnikom:

Damian Bojko. Hasło:

„Chroń zieleń i przyrodę, nie jedź dziś samochodem.”

Oliwier Znajewski. Hasło:

„Los planety cię przejmuje, czas wprowadzić pewne zmiany. Zostaw auto, wybierz rower, spacer mile też widziany.”

Wyłonione hasła zostaną opublikowane październikowym Biuletynie Informacyjnym Urzędu Miejskiego. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają drobne niespodzianki za uczestnictwo. Realizacja w terenie (wypisanie haseł na nowej ścieżce pieszo-rowerowej nad jeziorem Drawsko) nastąpi wiosną 2022 roku. Jest to bowiem uzależnione od warunków pogodowych.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej