Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kadeci już po szkoleniu poligonowym

  • Napisane przez  Andrzej Kowalewski
Kadeci już po szkoleniu poligonowym

Kadeci z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim wraz z nauczycielami: mjr rez. Andrzejem Kowalewskim i Renatą Effenberg-Nawrot uczestniczyli w szkoleniu w Ośrodku Poligonowym Głębokie na poligonie drawskim.

Szkolenie przeprowadzone było w ramach „Programu wspierania szkół prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”, w którym uczestniczy klasa 3d LO oraz programu Oddziału Przygotowania Wojskowego prowadzonego w klasie 2b LO. Zajęcia odbyły się we współpracy i w oparciu o infrastrukturę oraz instruktorów z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.
Kadeci już po szkoleniu poligonowym
 
Tematyka ćwiczeń obejmowała musztrę, posługiwanie się sprzętem i środkami ochrony przed skażeniami, budowę i eksploatację sprzętu, szkolenie z wychowania fizycznego oraz reakcje żołnierza w różnych sytuacjach taktycznych.
Instruktorzy z CSWL Drawsko przeprowadzając zajęcia z musztry indywidualnej i zespołowej przekazali kadetom niezbędną wiedzę i umiejętności praktyczne. Natomiast żołnierze Grupy Zabezpieczenia Szkolenia przeprowadzili pokaz zabiegów specjalnych sprzętu przeciwchemicznego. Uczniowie mogli w sposób praktyczny dokonać dezynfekcji odzieży ochronnej i sprzętu. Przed rozpoczęciem zajęć omówiono zasady bezpiecznego posługiwania się bronią B.L.O.S. Zwrócono szczególną uwagę na zachowanie się szkolonych na terenie strzelnicy. Sprawdzono przed szkoleniem broń i wyposażenie kadetów.
 
Podczas ćwiczeń instruktorzy sprawdzili predyspozycje i możliwości kadetów, przekazując cenne uwagi koordynatorowi szkolenia ze strony szkoły.
Kadeci już po szkoleniu poligonowym
 
Dziękujemy żołnierzom, instruktorom i wszystkim osobom zaangażowanym w profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć praktycznych oraz Komendantowi CSWL Drawsko płk Markowi Gmurskiemu za wzorową współpracę ze szkołą i stworzenie uczniom klas wojskowych możliwości zdobycia wiedzy i umiejętności przygotowujących do służby w Wojsku Polskim.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej