Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jak wybrać najlepsze jedzenie dla psa?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Źródło: unsplash.com Źródło: unsplash.com

Posiadanie psa wiąże się z koniecznością dbania o niego, jako że nasz pupil jest od nas w pełni zależny. Nie zawsze też sucha karma będzie dobrym wyborem przy jego żywieniu. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając produkty do diety naszego czworonoga? O czym pamiętać, jeżeli chcemy mu zapewnić posiłki najwyższej jakości?

1. Dlaczego dobór odpowiedniego trybu żywienia jest istotny w przypadku psa?

2. Na co zwrócić uwagę w diecie psa?

3. Gotowane jedzenie dla psa - czy jest lepsze od karmy?

 

Dlaczego dobór odpowiedniego trybu żywienia jest istotny w przypadku psa?

Przygarniając do domu psa bierzemy na siebie nie tylko radość i przyjemność przebywania z naszym nowym pupilem, ale również szereg obowiązków. Jednym z nich jest zadbanie o to, aby w diecie psa pojawiły się ważne grupy pokarmów, które pozwolą mu być zdrowym i dobrze odżywionym: produkty pochodzenia zwierzęcego, zdrowe oleje, warzywa czy owoce. Z drugiej strony musimy również zwracać uwagę na to, aby unikać pokarmów które zwierzęciu szkodzą, jak na przykład zboża czy soja. Wybór odpowiednich produktów jest więc kluczowy w żywieniu zwierząt domowych, jeżeli zależy nam na tym aby pozostały w dobrej kondycji i były z nami przez długi czas.

Na co zwrócić uwagę w diecie psa?

Jednym z najważniejszych grup pożywienia, jakiej powinniśmy unikać w diecie psów, są zboża. W nadmiarze powodują one problemy z układem pokarmowym, co może prowadzić do mniejszych i większych kłopotów ze zdrowiem. Z drugiej strony karmienie psa wymaga, aby otrzymywał on odpowiednio dużą ilość mięsa w każdym posiłku, ponieważ jest to jego podstawowy składnik diety. Należy jednak zwrócić uwagę także na jakość pokarmów, jakie umieszczamy w diecie czworonoga - powinny być one równie dobrej jakości jak te, które umieszczamy na naszym własnym talerzu.

 

Gotowane jedzenie dla psa - czy jest lepsze od karmy?

Jedzenie gotowane dla psa jako zamiennik wypierający suchą karmę nie jest nowym pomysłem. Aby jednak móc bezpiecznie karmić naszego pupila domowym jedzeniem, musi być ono odpowiednio przygotowane: skomponowane z najlepszych produktów, wolne od konserwantów i przypraw, a także poddane odpowiedniej obróbce. Jeżeli sami nie chcemy lub nie czujemy się na siłach aby gotować psu, możemy zdecydować się na usługę Piesotto, która dostarczy nam gotowe posiłki codziennie o tej samej porze. Dzięki temu z jednej strony nie będziemy już musieli martwić się o odpowiednie produkty w diecie psa, a z drugiej zapewnimy mu pyszne posiłki pełne niezbędnych składników odżywczych.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej