Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Policjanci w przedszkolu w Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci

  • Napisane przez  sierż. sztab. Karolina Żych
Policjanci w przedszkolu w Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci

Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci. Święto to zostało ustanowione w celu przekonania rodziców i opiekunów dzieci do rezygnacji z przemocy i kar fizycznych. Musimy pamiętać, że w naszym kraju obowiązuje całkowity zakaz stosowania jakichkolwiek kar cielesnych wobec dzieci przez rodziców i opiekunów.

Sytuacja epidemii w jakiej obecnie się znaleźliśmy jako społeczeństwo sprzyja występowaniu przemocy wobec dzieci. Strach, niepewność, brak poczucia kontroli, atmosfera napięcia i zagrożenia prowadzi do eskalacji agresji wśród dorosłych. Dlatego też policjanci z drawskiej komendy wraz z uczniami szkoły podstawowej nr 2 w Drawsku Pom. apelują o reagowanie w sytuacjach krzywdzenia dzieci. Celem naszych dzisiejszych działań jest zachęcenie społeczeństwa do zgłaszania policji zdarzeń związanych z przemocą wobec najmłodszych.

Często nie reagujemy, bo obawiamy się, że możemy kogoś niesłusznie oskarżyć albo, że podjęte działanie nie będzie skuteczne. Tymczasem w wielu sytuacjach dziecko może uratować właśnie ta chwila czyjejś odwagi i odpowiedzialności, by sięgnąć po telefon i zawiadomić odpowiednie służby.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej