Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Strażacy z Połczyna mieli nietypowe zadanie: złapać królewskiego węża mlecznego

  • Napisane przez  DSI
Foto: Tomasz Gasek, Mariusz Pierz Foto: Tomasz Gasek, Mariusz Pierz

27 marca Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie otrzymał zgłoszenie o wężu w garażu przy ulicy Wiejskiej w Połczynie-Zdroju.

Dyżurny na miejsce zdarzenia zadysponowany został zastęp OSP z Połczyna-Zdroju. Strażakom chwilę zajęło ustalenie z jakim gatunkiem mają do czynienia. Okazało się, że jest to wąż mleczny, na szczęście jest to gatunek niejadowity.

Lancetogłów mleczny inaczej wąż królewski mleczny występuje na kontynencie amerykańskim od Ekwadoru do Kanady. Poluje na małe zwierzęta, głównie gryzonie, płazy, małe ptaki, jaszczurki, bezkręgowce, ale również jaja. Jest aktywny nocą – za dnia odpoczywają w ukryciu. Węże mleczne zjadają inne węże.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz złapaniu węża do worka. Z powodu braku możliwości ustalenia właściciela oddano go do sklepu zoologicznego w Połczynie-Zdroju. O zaistniałym zdarzeniu poinformowano Powiatowego Lekarza Weterynarii w Świdwinie.

Strażakom nie udało się ustalić skąd pojawił się wąż i do kogo należy.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej