Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Powiat pracuje nad opracowaniem Strategii Rozwoju dla trzech powiatów i 16 gmin

  • Napisane przez  Katarzyna Getka
Powiat pracuje nad opracowaniem Strategii Rozwoju dla trzech powiatów i 16 gmin

W ramach pilotażowego projektu „Centrum wsparcia Doradczego”, realizowanego przez Związek Miast Polskich na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Rozwoju Powiat Drawski, Powiat Łobeski i Powiat Świdwiński i 16 gmin utworzyły Partnerstwo „Strefa Centralna”.

Głównym celem jest utworzonego partnerstwa współpraca samorządów oraz innych podmiotów z tego obszaru (publicznych, społecznych i gospodarczych) na rzecz prowadzenia efektywnej polityki zrównoważonego rozwoju.

Od listopada 2020 r. trwają prace nad opracowaniem strategii obszaru partnerstwa. W tym celu zostały przeprowadzone badania ankietowe młodzieży, mieszkańców, lokalnych liderów, niezbędne do zdiagnozowania naszego obszaru. Odbyło się także wiele spotkań grup roboczych w formule on-line i w formule bezpośredniej.

Jednym z liderów, wskazanych przez Powiat Drawski jest Artur Wezgraj, radny województwa zachodniopomorskiego, Przewodniczący Komisji Budżetu i Spraw Samorządowych lobbujący projekt połączenia jezior Pojezierza Drawskiego szlakiem żeglarskim, który przewiduje budowę szlaku żeglownego łączącego jezioro Drawsko z jeziorem Pile. Projekt ten ściśle wiąże się z wnioskiem Komisji Budżetu i Spraw Samorządowych do budżetu województwa zachodniopomorskiego na realizacje zadania „Ocena wykonalności i skutków realizacji projektu połączenia jezior Pojezierza Drawskiego szlakiem żeglownym”.

Inny lider reprezentujący Powiat Drawski, dr Ryszard Odożyński rekomenduje ekologiczne i energooszczędne budownictwo prefabrykowane na terenie Strefy Centrum.

9 marca br. w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie lokalnych liderów Partnerstwa Strefa Centralna, którego głównym tematem było przedstawienie wstępnych wyników prac nad diagnozą obszaru oraz dyskusja z lokalnymi liderami na temat kierunków rozwoju naszego obszaru.

Ze względów bezpieczeństwa spotkanie przybrało formułę hybrydową: w każdym z trzech powiatów odbywały się jednocześnie spotkania w starostwach z liderami z danego terenu połączone ze sobą on-line. Dyskusje moderowali doradcy ze Związku Miast Polskich: Andrzej Szczodry i Jan Szewczuk. Efektem spotkania będzie opracowany do 31 marca br. Raport Diagnostyczny Strefy Centrum.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej