Szklarnia całoroczna wielosezonowa, czyli jaka?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Szklarnia całoroczna wielosezonowa, czyli jaka?

Czy możliwa jest uprawa roślin przez cały rok, bez stosowania skomplikowanych systemów cieplnych w przydomowej szklarni? Zdecydowanie tak, czego dowodem jest szklarnia całoroczna, która umożliwia znaczne przedłużenie uprawy sadzonek roślin i przesadzenie ich - w razie możliwości - dopiero na wiosnę. Jaką charakterystykę powinien posiadać obiekt, który zabezpieczy nasze rośliny przed niekorzystnymi przymrozkami? W takim wypadku sprawdzi się szklarnia całoroczna wykonana z izolacyjnego poliwęglanu.

Szklarnie całoroczne - idealne do przydomowego ogrodu i na działkę

Choć duże obiekty cieplarniane, wykorzystujące energię elektryczną do ocieplania wnętrza są przydatne, to zdecydowanie nie są na każdą kieszeń. Koszty energii, jakie są związane z okresowym ogrzewaniem obiektu, mogą znacznie przekraczać nasze oczekiwania. Potrzeby niewielkiej rodziny mogą zostać spełnione kompaktowym, małym obiektem szklarniowym, bez konieczności montowania systemów grzewczych.

Szklarnia Trioszka

Szklarnia Trioszka

Dobra jakościowo cieplarnia całoroczna to sprawdzony sposób na uprawę roślin podczas trwania każdej z czterech pór roku. Konstrukcje szklarniowe, które umożliwiają wielomiesięczną wegetację roślin, nie muszą posiadać profesjonalnych systemów ogrzewających jej wnętrze. Coraz częściej spotykanym modelem, przeznaczonym do całorocznej opieki, jest cieplarnia w formie tunelu wykorzystująca moduły poliwęglanowe. Zastosowanie płyt poliwęglanowych przyczynia się do zwiększenia odporności konstrukcji.

Nowoczesne płyty to także gwarancja odpowiedniej podaży promieni słonecznych: dzięki technologii filtrowania światła, rośliny otrzymują optymalność ilość promieni, wobec czego nie ma ryzyka przegrzewania się wnętrza szklarni. Dodatkową funkcją jest wietrzenie cieplarni przez zautomatyzowane systemy okienne bądź tradycyjnie - przez uchylanie drzwiczek.

Szklarnia całoroczna - wzmocniona konstrukcja i całoroczna eksploatacja

Szklarnia całoroczna, oprócz posiadania elementów poliwęglanowych, wyposażona jest w konstrukcję stalową, wzmocnioną dodatkowo ocynkowaną powłoką. Taki obiekt posiada optymalne właściwości techniczne. Szklarnia całoroczna musi być odporna na intensywne opady śnieżne, dach powinien być wstanie przyjąć spory ciężar pokrywy śnieżnej. Solidna konstrukcja zapobiega także przesuwaniu się ścianek cieplarni, np. podczas intensywnego wiatru. Cała konstrukcja jest mocna i solidna, wobec czego może być wykorzystana w różnych warunkach atmosferycznych.

To ważne, ponieważ szklarnia jest w stanie stać w jednym miejscu, przez cały rok - bez konieczności zimowego demontażu. Szklarnia całoroczna otwiera nowe możliwości dla zapalonych sympatyków przydomowych upraw. Dzięki niej możliwe jest pielęgnowanie i zbieranie warzyw i ziół także w okresie zimowym. W takim obiekcie można uprawiać cebulę, zioła, chrzan, czosnek a także warzywa naciowe. Radość z własnej, całorocznej produkcji warzyw jest nie do opisania - z pewnością jest to coś, co spodoba się zarówno osobom początkującym, jak i zaawansowanym ogrodnikom szukającym nowych możliwości upraw.

Źródło: https://sklep.arlengroup.pl/szklarnia-caloroczna

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej