Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Pogoda nie pokrzyżowała planów protestujących. Było około 450 osób (Foto, video)

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Jak się okazało silny i nieustający deszcz nie był przeszkodą dla protestujących w piątek w Drawsku Pomorskim. Protesty w powiecie drawskim trwają już prawie tydzień.  Dzisiaj byli reprezentanci trzech miast Czaplinka, Drawska Pomorskiego i Złocieńca. Na placu zebrało się około 450 osób.

Pikieta rozpoczęła się na placu Leopolda Kuczerawego gdzie reprezentanci z trzech miast przedstawili po co się dzisiaj protestujący spotykali. W wypowiedziach podkreślano, że nie jest to walka z wiarą. Relację video z wypowiedzi i fragmenty marszu możesz zobaczyć tutaj na naszej transmisji online.

Przemarsz przez miasto

Ponad trzy kilometry maszerowali przez miasto protestujący skandując niezadowolenie z decyzji władz państwowych. W tym czasie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim doskonale sobie radzili z zabezpieczeniem całego marszu. Za to dostawali gromkie brawa od maszerujących.

Obrona kościoła

Sprawdziliśmy też, co w tym czasie dzieje się pod kościołem, gdyż były zapowiedzi, że kościół będzie pilnowany. Rzeczywiście przed kościołem zebranych było kilka osób.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej