Dywan do przedpokoju - poradnik doboru

  • Napisane przez  Artykuł partnera
Dywan do przedpokoju - poradnik doboru

Korytarze i przedpokoje to miejsce w domu, które często traktowane są po macoszemu. Nie poświęcamy im zbyt wiele uwagi, nie dbamy też zbytnio o to aby były piękne i przytulne. A przecież przedpokój jest pierwszym pokojem jaki widza nasi goście! Stanowi wizytówkę naszego mieszkania! Powinien zachęcać by wejść dalej! Z pięknym, dobrze dobranym dywanem korytarzowym,możesz zmienić zupełnie swój korytarz czy przedpokój! Sprawdź, w jaki sposób wybrać odpowiedni dywan!

Jak wybrać dywan do korytarza?

Przy dekorowaniu, urządzaniu korytarza jednym z kluczowych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę, jest praktyczność. Ponieważ korytarz jest z definicji miejscem przejścia, dywan, który wybierzesz będzie musiał zmierzyć się w wieloma niedogodnościami. Kółka walizek, buty, stopy, deszcz, śnieg i błoto- to wszystko sprawia, że dywan w przedpokoju musi być przede wszystkim wytrzymały. Dywan w korytarzu jest więc znacznie bardziej podatny na zużycie niż dywan w sypialni czy łazience. Ponadto brudzi się znacznie szybciej niż dywan w salonie! Wniosek? Zapomnij o dywanach do mycia ręcznego w korytarzu. Wytrzymałość, trwałość i dbałość o materiał są równie ważne, jeśli nie bardziej, niż aspekt estetyczny, nawet jeśli idealna wykładzina korytarzowa łączy w sobie to wszystko!

Pielęgnacja kluczem do sukcesu

Należy poświęcić trochę czasu na sprawdzenie wskazówek dotyczących pielęgnacji wykładziny, a dla zapewnienia maksymalnej trwałości preferowane są włókna naturalne. Dobra wiadomość jest taka, że są one również modne. Jeśli jednak postawisz na bardziej przystępne cenowo nowoczesne dywaniki do przedpokoju z włókien syntetycznych, zwróć uwagę na grubość i długość włosia. Utrzymanie dywanu, zarówno z w włókien naturalnych jak i syntetycznych, w dobrym stanie sprawi, że Twój korytarz będzie ładniejszy, cieplejszy i bardziej funkcjonalny!

Ślisko? To nie lodowisko!

Wybierając dywan do przedpokoju musisz wziąć pod uwagę również bezpieczeństwo. Aby dywan się nie ślizgał, a korytarz był bezwypadkowym miejscem warto pomyśleć o matach antypoślizgowych. Możesz też przymocować dywan do podłoża specjalną taśmą aby zminimalizować szansę upadku.

Kształty i rozmiary

Oczywiście, dywan do przedpokoju musi pasować do wymiarów korytarza! Uważajcie na drzwi! W zależności od rodzaju drzwi i kierunku otwierania, mata korytarzowa może zakłócać ich pracę. Dlatego przed podjęciem decyzji o dostosowaniu szerokości lub grubości dywanu dokładnie wszystko zmierz i przemyśl!

Kolor ma olbrzymie znaczenie

Jeśli chodzi o kolor wykładziny w przedpokoju, to z jednej strony powinny one współgrać z resztą mieszkania, natomiast z drugiej muszą być funkcjonalne. Biały dywan będzie zmorą nie ozdobą. Błoto, brudne buty szybko sprawią, że jasne kolory dywanu zszarzeją i przestaną być ozdobą. Jednak wybór bardzo ciemnego dywanu do przedpokoju też nie jest najlepszym pomysłem. Przedpokój czy korytarz to zazwyczaj dość ciemne miejsce z niewielką ilością naturalnego światła. Ciemna wykładzina dodatkowo podkreśli ten fakt.

Style, klasa i szyk

Aby wybrać odpowiedni wygląd dywanu do przedpokoju musisz tylko…rozejrzeć się! Musisz uwzględnić istniejący wystrój i kolory ścian i podłogi. Na przykład? W czystym, białym korytarzu, wzory dodają charakteru. Kwiaty retro to klasyczny styl, graficzne wzory - nowoczesność. Rozejrzyj się i puść wodze wyobraźni!

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto