Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Złocieniecka firma Binco wprowadza specjalny system zbierania odpadów

  • Napisane przez  Sebastian Kuropatnicki
Złocieniecka firma Binco wprowadza specjalny system zbierania odpadów

Złocieniecka firma Binco, produkująca ekologiczne worki i kosze na śmieci,  jako pierwsza i jedyna firma w Polsce wprowadziła innowacyjny system „Bag-in-bag” (worek w worku). System polega na tym, że do pojemnika wkładamy raz przygotowany zestaw 15 worków i po wyjęciu worka kolejny nowy mamy pod spodem. Firma funkcjonuje od 2017 r., jej motto: ekologicznie, wygodnie, z pomysłem - sprawdza się, gdy zapoznamy się z produktami w ofercie Binco.

Nowe produkty miały już swoją premierę telewizyjną, zainteresowali się nimi m.in. Kuba Klawiter prowadzący program Nowy Gadżet (TVN Turbo) oraz Anna Nowak-Ibisz prowadząca program Pani Gadżet (TVN Style)

Złocieniecka firma Binco pierwsza w Polsce wprowadza system „Bag-in-bag”

Firma zapewnia najwyższą jakość swoich produktów, wszystkie typy worków Binco mają w standardzie taśmę ściągającą, która ułatwia ich wyciąganie. Worki wykonane są z najwyższej jakości surowców. Polimer LDPE użyty w ich produkcji powoduje, że worki są bardziej elastyczne i odporne na rozerwanie. Ekologiczne worki na śmieci zawierają w swoim składzie specjalny dodatek d2w, który powoduje, że po 1,5 roku rozpoczyna się proces ich degradacji. Degradacja worków zachodzi w naturalnych warunkach środowiskowych w obecności tlenu, który znajduje się w powietrzu. Czas rozkładu worka zależy od temperatury oraz wilgotności środowiska w jakim się znajduje. Czas rozkładu worków jest nieporównywalnie krótszy niż czas w jakim rozkładają się tradycyjne worki na śmieci. Zwykłe worki potrzebują na to 300-400 lat.

Poniższy film przedstawia proces rozkładu tworzywa sztucznego z dodatkiem d2w.

 a

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej