Dublet mistrzowski biegaczy z ZS Andersa w Złocieńcu

  • Napisane przez  Jan Macul
Fot. Jan Macul Fot. Jan Macul

Rozpoczęło się współzawodnictwo Szkolnego Związku Sportowego  w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Pod nieobecność reprezentacji szkół średnich Powiatu Drawskiego 2- go października 2020 r. na trasach biegowych w okolicy „Starej Żwirowni” miał miejsce awans do najlepszej dwunastki w województwie, który był formalnością zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Stąd bezpośrednie przygotowanie startowe reprezentacji Powiatu Drawskiego z wyłącznym udziałem uczniów Zespołu Szkół  im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu do Mistrzostw Województwa w Rozstawnych Biegach Przełajowych.

Dublet mistrzowski biegaczy z ZS Andersa w Złocieńcu

Zarówno drużyny dziewcząt i chłopców szlifują formę przed imprezą docelową. Zawodnicy w składzie: Bartosz Smyk, Hubert Okoń, Jonasz Udycz, Jan Krochmal, Filip Bałdyga, Kacper Lisowski, Wiktor Liszko, Wojciech Ingram, Nikodem Pawłowski, Bartosz Krzemiński, Kacper Świerczyński, Robert Ślusarski doskonalą technikę biegu przełajowego w terenie pokonując wymagające zbiegi i podbiegi z akcentem na siłę biegową w warunkach beztlenowych.

Dublet mistrzowski biegaczy z ZS Andersa w Złocieńcu

Przed zespołem dziewcząt: Zuzanną Kaczor, Magdaleną Politowską, Kingą Dolężąn, Klaudią Jarzyna, Sabriną Wilk, Pauliną Szczurko, Julią Pieragowską, Roksaną Kot, Joanną Szachewicz, Małgorzatą Miłaszewicz, Dominiką Kręc, Dominiką Krzemińską, Zuzanną Kmieć dwutygodniowy okres wytężonej pracy z ukierunkowaniem na parametry szybkościowe i sprawność biegową. Cieszy zaangażowanie ambitnej młodzieży. Rozwiązania taktyczne sportowców wspierają opiekunowie drużyn Marcin Wiliński i Jan Macul. Mistrzostwa Województwa tuż, tuż.

Dublet mistrzowski biegaczy z ZS Andersa w Złocieńcu

Z kolei w pierwszy weekend października, odbyły się dwie rundy XXVII Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Biegach na Orientację z powodzeniem debiutujących na tym poziomie uczniów Zespołu Szkół  im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu. Bieg średniodystansowy BnO odbył się na tzw. „Bukowinie”  w imponującym Centralnym Ośrodku Sportu (ośrodek przygotowań olimpijskich) w Wałczu. Klasyczny bieg na orientację rozegrano w rozległym kompleksie leśnym z lokalizacją w Iłowcu. Zawodnicy „ANDERSA” zdominowali starszą kategorie młodzieżową K 18 mistrzostw zajmując wysokie lokaty i miejsca na podium. (Dziewczęta w kategorii K 16 rywalizowały udanie w tym samym czasie na Mistrzostwach Polski w Nawojowej Górze zajmując odpowiednio punktowane miejsca w kraju: Paulina Szczurko 13; Julia Pieragowska 19). W makroregionie pierwsze 4 lokaty w biegu średnim zajęły w kolejności: Zuzanna Kmieć, Dominika Krzemińska, Dominika Kręc i Małgorzata Miłaszewicz. W biegu klasycznym rozegranym w dniu następnym całe podium ponownie należało do zawodniczek z „ANDERSA”: Dominika Krzemińska- złoto, Dominika Kręc- srebro, Małgorzata Miłaszewicz - brąz. W kategorii masters srebro dwukrotnie zdobył biegający  trener i opiekun szkolnej drużyny orientacji sportowej ze Złocieńca Jan Macul.  Gratuluję zwycięzcom i zapraszam wszystkich chętnych do przeżycia przygody w lesie z mapą i kompasem.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto