Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Konotop najpiękniejszy, ale to nie jedyna nagrodzona wieś w konkursie powiatu

  • Napisane przez  Karolina Podolska
Konotop najpiękniejszy, ale to nie jedyna nagrodzona wieś w konkursie powiatu

Ze względu na pandemię COVID - 19 nie odbyły się tegoroczne dożynki powiatowe, co nie znaczy, że nasze sołectwa nie zostaną nagrodzone za swoją całoroczną działalność. Przedstawiamy Państwu wyniki na konkursu na „Najładniejsze i najaktywniejsze Sołectwo Powiatu Drawskiego”!

Wręczenie nagród odbyło się 3 października br. w Starym Kaleńsku podczas podsumowania „Mobilnego Festiwalu Słoika”. Powiat Drawski zorganizował konkurs na „Najładniejsze i Najaktywniejsze Sołectwo Powiatu Drawskiego” już po raz 12, a jego pierwsza edycja miała miejsce w 2009 roku.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 14 sołectw. Komisja podczas objazdu oceniała zarówno porządek i estetykę miejsc publicznych, jak i  posesji prywatnych, przede wszystkim jednak brano pod uwagę umiejętność współpracy społeczności lokalnej na rzecz swojego najbliższego otoczenia.

  • I miejsce i nagrodę w wysokości 4.000 zł - sołectwo Konotop z gminy Drawsko Pomorskie
  • II miejsce i nagrodę w wysokości 3.000 zł - sołectwo Darskowo z gminy Złocieniec
  • III miejsce i nagrodę w wysokości 2.000 zł - sołectwo Kluczewo z gminy Czaplinek

Wyróżnienia oraz nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymały sołectwa: Mielenko Drawskie, Świerczyna, Ostroróg, Siemczyno i Stara Studnica.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej