Są wyniki głosowania w budżecie obywatelskim w Czaplinku

  • Napisane przez  DSI
Strażacy OSP z Czaplinka marzą o takim skuterze do działań jaki mają ratownicy WOPR. Obraz MirellaST z Pixabay Strażacy OSP z Czaplinka marzą o takim skuterze do działań jaki mają ratownicy WOPR. Obraz MirellaST z Pixabay

Zakup skutera wodnego dla strażaków ochotników i system nawadniania na stadionie miejskim w Czaplinku – takie zadania będą realizowane przez gminę Czaplinek w ramach budżetu obywatelskiego.

Na murawie i na plaży bezpieczeństwo nam się marzy – to projekt, który zdobył najwięcej głosów. W nim są dwa wspomniane wcześniej zadania. Piłkarze i strażacy połączyli siły walcząc o środki na proponowane zadania. W głosowaniu otrzymali 335 głosów. System nawadniania ma kosztować 60 tys. zł a skuter dla strażaków 50 tys.

Głosowanie trwało od 10 września i zakończyło się 28 września. Mieszkańcy głosowali poprzez Internet i papierowo. W głosowaniu w formie elektronicznej oddano 429 głosów, z których 12 było nieważnych.

Na drugą propozycję – modernizację placu zabaw na osiedlu przy ul. Wałeckiej, który kosztować miał niespełna 53 tys. zł zagłosowało łącznie 46 osób, a na tor przeszkód Pro Body Track Run 71 osób.

W kolejnym etapie Burmistrz Czaplinka przekaże referatom Urzędu Miejskiego w Czaplinku lub jednostkom organizacyjnym gminy dyspozycje realizacji zadań.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto