Otwarte spotkanie z Burmistrzem Drawska Pomorskiego. Nie brakowało ciekawej dyskusji ale przyszło niewielu mieszkańców

  • Napisane przez  DSI
Otwarte spotkanie z Burmistrzem Drawska Pomorskiego. Nie brakowało ciekawej dyskusji ale przyszło niewielu mieszkańców

Burmistrz Krzysztof Czerwiński kolejny raz zaprosił mieszkańców gminy Drawsko Pomorskie na spotkanie. Takie spotkania są przez Burmistrza Drawska Pomorskiego realizowane co jakiś czas. Ostatnie odbyło się 31 marca 2020, ale wyłączenie w formie online.

W Czwartek mieszkańcy mieli okazję osobiście rozmawiać z władzami gminy. Niestety skorzystała z tego bardzo niewielka część. Na sali pojawiło się kilka osób.

Burmistrz Czerwiński był jednak nie zrażony i zaprosił przybyłych do spotkania.

W pierwszej część zaprezentowane zostały w formie materiału video realizacje i inwestycje, które miały miejsce w ostatnim czasie, lub jeszcze są realizowane.

O budżecie na 2021

Ważną częścią przekazu była informacja o planowanych inwestycjach w 2021 roku, które Burmistrz Czerwiński będzie się starał wprowadzić do projektu nowego budżetu. Poprosił zebranych o również o to aby przedstawili swoje propozycje.  Ta część zajęła w dyskusji najwięcej czasu.

Inne tematy

Zebrani mogli również przedstawić inne problemy lokalnej społeczności. Nie brakowało tych dotyczących wyłączenie zebranych lub niewielkiej ilości osób, które procesowane są w ratuszu w ramach standardowych postępowań. Były jednak ważne dotyczące lokalnej społeczności.

Patały pytania o sterylizację kotów, ścieżki rowerowe, ulice, oświetlenie i toalety. Chyba najważniejszym pytaniem było jednak to dotyczące służby zdrowia i POZ. Tu sytuacja jest trudna, i sam Burmistrz Czerwiński wskazywał, że daleka od normalności. Samorząd jednak ma niewielkie pole działania. Razem ze swoim zastępcą Ireneuszem Kabatem informowali, że prowadzą korespondencję z zakładem POZ. Wskazali również na to, że w Drawsku Pomorskim jest drugi zagład podstawowej opieki zdrowotnej. Nielicznie zebrani na Sali mieszkańcy poprosili o upublicznienie korespondencji z zakładem oraz o informacje o funkcjonowaniu innych placówek.

My w odpowiedzi na stwierdzenia, że w lokalnych mediach nie pojawiały się informacje odsyłamy do artykułów. Jednocześnie zapraszamy placówki zdrowotne do przekazywania DSI informacji o funkcjonowaniu.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto