W sobotę usłyszymy syreny. Uroczystości w centrum Drawska

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan, Archiwum Fot. Adam Cygan, Archiwum

Jak co roku, 1 sierpnia o godz. 17.00, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie województwa zachodniopomorskiego rozlegnie się sygnał syren alarmowych.

Syreny uruchomione zostaną również ta terenie powiatu drawskiego - Poinformował o tym w komunikacie z 27 lipca Starosta Drawski.

W dniu 01 sierpnia 2020 r. o godz.17.00 na obszarze powiatu drawskiego w ramach treningu włączone zostaną syreny alarmowe na okres trzech minut. Celem treningu będzie wyrażenie pamięci i uhonorowanie poświęcenia oraz walki Powstańców Warszawskich z 1944 roku – czytamy w informacji starostwa.

Pismo w sprawie wyznaczenia daty treningu syren alarmowych na 1 sierpnia zostało również rozesłane przez Wojewodę Zachodniopomorskiego w dniu 6 lipca do starostów oraz prezydentów miast na prawach powiatu.

Obchody w Drawsku Pomorskim

W Drawsku Pomorskim uroczystości upamiętniające 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zaplanowano na Placu Konstytucji

Zapraszamy do wspólnego upamiętnienia wydarzenia. Już o godz. 16.00 na terenie Placu Konstytucji będzie dostępna plenerowa wystawa Instytutu Pamięci Narodowej ,,Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”. W związku z organizacją dnia otwartych koszar Garnizonu Drawsko, na terenie Placu Konstytucji ustawiony zostanie sprzęt wojskowy armii polskiej i amerykańskiej, który będzie dostępny do zwiedzania – informuje drawski ratusz

Będą chwilowe utrudnienia w ruchu

Drawsku urząd miejski prosi o nie parkowanie pojazdów na parkingach w obrębie pl. Konstytucji w sobotę od godz. 10.00 do godz. 18.00. W trakcie trwania uroczystości na terenie pl. Konstytucji będzie znajdował się sprzęt wojskowy udostępniony dla mieszkańców. Mogą również wystąpić utrudnienia w ruchu w godz. 16.00- 18.00.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto