Jesteśmy jeszcze bliżej siebie

  • Napisane przez  Monika Rudzińska
Jesteśmy jeszcze bliżej siebie

Stowarzyszenie „Radość z Życia” kontynuuje kolejny tydzień pracy zdalnej. Cała kadra stanęła na wysokości zadania by ten czas rozłąki ze swoimi podopiecznymi umilić i wykorzystać jak najlepiej. Brak kontaktu bezpośredniego ze swoimi wychowankami, nie przeszkadza im w kontynuowaniu regularnych zajęć.

Terapeuci starają się utrzymać stały kontakt ze swoimi podopiecznymi i ich rodzicami, którzy mogą codziennie liczyć na ich wsparcie. Każdego dnia wychowawcy prowadzą zajęcia online na specjalnie do tego dedykowanej platformie. Każdy  zapewne znajdzie coś interesującego dla siebie.

Terapeuci nie zapomnieli również o dzieciach objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju Dziecka, dla których regularna rehabilitacja we wczesnym rozwoju jest bardzo ważna. Na platformie mają one dostęp do zajęć rehabilitacyjnych, logopedycznych, a także mogą skorzystać z konsultacji psychologa. Mimo prowadzeniu lekcji zdalnie, wychowawcom udaje się nieprzerwanie realizować podstawę programową zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Pracując z niepełnosprawnymi dziećmi doskonale wiedzą, jak istotne są regularne ćwiczenia i nauka, które odgrywają zasadniczą rolę w ich rozwoju i osiągnięciu samodzielności.

Jesteśmy jeszcze bliżej siebie

Wychowawcy Stowarzyszenia "Radość z Życia" do zajęć online podeszli z wielką starannością. Ich kreatywność i ciekawe pomysły sprawiają, że u ich podopiecznych nie słabnie zainteresowanie i nie mogą oni doczekać się już kolejnego spotkania. W filmach terapeuci nie tylko przekazują wiedzę i doradzają jak na przykład wykonać prawidłowo ćwiczenia, ale także dostarczają ogromną dawkę dobrego humoru. Prócz zajęć rehabilitacyjnych, wspólnie tańczą, prowadzą z dziećmi warsztaty plastyczne, tworząc artystyczne prace jak na przykład wielkanocne kartki. Dodatkowo dzielą się smacznymi kulinarnymi przepisami, gotując razem w kuchni, a nawet pokazują zaskakujące eksperymenty, które można przeprowadzić samemu w domu.

 

Jesteśmy jeszcze bliżej siebie

Terapeuci choć daleko są od swoich podopiecznych, całym sercem i myślami są z dziećmi. Codziennie goszcząc u nich w domu, poprzez video rozmowy mają możliwość wesprzeć je kiedy tego potrzebują, a także obserwować ich postępy. Mimo konieczności dostosowania się do obecnych warunków pracy, które wymagały od wychowawców kreatywności i nowego podejścia do zajęć, wychowawcy nie tylko nie tracą pogody ducha, pozytywnej energii, ale też nie przestają zaskakiwać swoich wychowanków kolejnymi niespodziankami, jakie specjalnie dla nich przygotowali. Takim optymistycznym działaniem może być chociażby ostatni kolaż ze zdjęciami terapeutów, którzy proszą o zostanie w domu, ale przede wszystkim ich słowa dodają otuchy i nadziei oraz są potwierdzeniem, że nieustannie są razem ze swoimi podopiecznymi i ich rodzinami.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto