List do redakcji: Rodzic do innych rodziców z poradą jak wysyłać duże pliki do nauczycieli

  • Napisane przez  DSI
List do redakcji: Rodzic do innych rodziców z poradą jak wysyłać duże pliki do nauczycieli

Na naszą skrzynkę jeden z rodziców przesłał list z prośbą o zamieszczenie na DSI jako poradę dla innych rodziców, których pociechy mają problem z przesłaniem dużych plików do nauczycieli. DSI również korzysta na co dzień z tego narzędzia więc jest sprawdzone i polecamy. Zachęcamy do pisania listów do DSI (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Te ciekawe opublikujemy.

Drodzy rodzice

W ostatnich dniach coraz więcej rodziców, nauczycieli oraz uczniów spotka się z problemem, że potrzebują wysyłać duże pliki z materiałem dla uczniów, albo zwrotną do nauczycieli zawierającą np. filmik, na którym pokazano, jak dziecko wykonuje ćwiczenia np. śpiewa piosenki itp.

Jak wiadomo, wysłanie takich dużych plików za pomocą wiadomości email jest niemożliwe.

Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniem informuję, że można korzystać z portalu WeTransfer. Jest to darmowy portal, za pomocą którego można w łatwy sposób wysyłać pliki jak np. zdjęcia, filmiki itp bez udostępnienia wszystkim. Portal działa bowiem w taki sposób, że tylko osoba, która otrzymuje link, może oglądać udostępnione materiały.

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć jak używać portal WeTransfer, zachęcam do oglądania filmu.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, rodzic z Powiatu Drawskiego.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto