Stowarzyszenie „Radość z życia” działa nieprzerwanie

  • Napisane przez  Monika Rudzińśka
Stowarzyszenie „Radość z życia” działa nieprzerwanie

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie, dyrekcja Stowarzyszenie „Radość z życia” podjęła niezbędne środki w trosce o swoich podopiecznych jak również cały zespół pracowników. Mając na uwadze ich zdrowie, od półtora tygodnia cała kadra nieprzerwanie kontynuuje swoją działalność, komunikując się z uczniami oraz ich rodzicami poprzez media społecznościowe i platformy e-learningowe.

Nie tracąc czasu, a przede wszystkim kontaktu ze swoimi podopiecznymi, Stowarzyszenie uruchomiło specjalną grupę na Facebooku, na której regularnie dzieli się z dziećmi oraz ich rodzicami wiedzą i pomocami dydaktycznymi. Na stronie codziennie udostępniane są różnorodne materiały poruszające szeroki zakres zagadnień, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Terapeuci mimo niełatwej i nieznanej dotąd sytuacji, doskonale odnaleźli się w nowej roli i wykazują się dużą kreatywnością, zaskakując tym samym swoich podopiecznych nowymi pomysłami. Z myślą o swoich uczniach, każdy z nich zamieszcza filmy, w których na bieżąco omawiane są tematy z dziennika oraz zadania domowe. Fizjoterapeuci prezentują ćwiczenia rehabilitacyjne, które rodzice mogą wykonać wraz z dziećmi w domu. Terapeuci zaś w materiałach wideo pokazują jak można przeprowadzić samemu z dzieckiem terapie stosując np. Metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne czy też elementy Stymulacji Polisensorycznej, które mają na celu wspomaganie i stymulowanie rozwoju emocjonalnego, społecznego, umysłowego, ruchowego i fizycznego. Oprócz tego podopieczni zachęcani są do wykonywania prostych prac plastycznych bądź ciekawych eksperymentów, co motywuje ich tym samym do systematycznej pracy.

Stowarzyszenie „Radość z życia” działa nieprzerwanie

Dla Stowarzyszenia kontakt z podopiecznymi, ale także z ich rodzinami jest szczególnie ważny. Na co dzień kadra daje im wsparcie emocjonalne i pomaga odnajdywać się w nowej rzeczywistości, nie pozostawiając ich samych w tym trudnym czasie. Rodzice są w stałym kontakcie z dyrekcją, terapeutami oraz psychologiem, z którymi mogą skontaktować się od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.

Mimo pracy zdalnej cała kadra Stowarzyszenia ma ze sobą stały kontakt. W tym celu codziennie spotyka się na wideokonferencjach wraz z dyrekcją, podczas których na bieżąco omawiane są wszystkie tematy i planowane następne działania. Tego typu spotkania wśród pracowników,  a także stały kontakt ze swoimi podopiecznymi i ich rodzicami pomaga wspólnie przystosować się im wszystkim do nowych warunków pracy oraz nieprzerwanie kontynuować zajęcia z dziećmi. 

Stowarzyszenie „Radość z życia” działa nieprzerwanie

Ta wyjątkowo trudna sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy wymaga od nas poszukiwania nowych rozwiązań, cierpliwości i otwartości na drugiego człowieka. Cała kadra pedagogiczna Stowarzyszenia staje na wysokości zadania by mimo odległości wspierać swoich podopiecznych i zapewnić im ciągły dostęp do wiedzy i zajęć by mogli sukcesywnie czynić postępy na drodze własnego rozwoju.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto