Ranny pies znaleziony w lesie. Pilnujcie swoich podopiecznych

  • Napisane przez  UM
UM UM

W dniu wczorajszym do Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska drawskiego urzędu miejskiego wpłynęło zgłoszenie od myśliwych z koła łowieckiego DZIK o psie, który znajduje się w lesie w pobliżu miejscowości Ustok. Według zgłaszających pies miał problemy z poruszaniem się. Na miejsce skierowano niezwłocznie patrol Straży Miejskiej. Dzięki podaniu przez myśliwych bardzo precyzyjnych danych udało się odszukać w kompleksie leśnym psa.

Patrol Straży Miejskiej potwierdził, że pies wymaga interwencji lekarza weterynarii, gdyż ma problemy z prawidłowym poruszaniem się. Przybyły na miejsce lekarz weterynarii potwierdził wcześniejsze rozpoznanie. Jednocześnie strażnicy podjęli czynności w celu ustalenia właściciela psa.

Ranny pies znaleziony w lesie. Pilnujcie swoich podopiecznych

Jak się okazało pies należy do jednego z mieszkańców pobliskiej wsi. Właściciel przyjechał na miejsce i zabrał psa na swoją posesję. Szybkie zgłoszenie i działanie służb miejskich pozwoliło uchronić psa od ewentualnych zagrożeń ze strony innych zwierząt żyjących na obszarze leśnym. Niestety nie jest pewne, czy psu uda się przetrwać i pokonać wewnętrzne obrażenia, które powstały w niewyjaśnionych okolicznościach.

Ranny pies znaleziony w lesie. Pilnujcie swoich podopiecznych

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej