Dlaczego warto skorzystać z leasingu zwrotnego?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto skorzystać z leasingu zwrotnego?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na pożyczkę hipoteczną lub kredyt na rozwiązanie chwilowych kłopotów finansowych w firmie, lub potrzebuje pieniędzy na nową inwestycję. Często nie zdają sobie sprawy, że są też inne rozwiązania, gwarantujące otrzymanie gotówki i to na często bardziej dogodnych zasadach niż wnioskowanie o kredyt w banku.

Od dawna wiadomo, że leasing jest wygodnym sposobem finansowania inwestycji w firmie, potrzebnych na prowadzenie bieżącej działalności. Szczególnym rodzajem leasingu jest leasing zwrotny.

Pojęcie leasingu zwrotnego

Leasing zwrotny polega na kredytowaniu działalności firmy, poprzez odmrożenie wartości finansowej środka trwałego firmy i pozostawienie go w dalszym jej użytkowaniu. Ma swego rodzaju charakter zakupu własności firmy i wzięcie jej w leasing przez leasingodawcę. Tak więc dany środek trwały wchodzi w skład majątku leasingodawcy na zasadzie umowy kupna-sprzedaży, a następnie jest leasingowany.

Wygląda to tak jakby firma przedmiot leasingu dała leasingodawcy pod zastaw i otrzymała za niego środki finansowe. Podobnie jak w standardowym, firma spłaca przedmiot leasingu i jak spłaci wszystkie raty, to trafia on ponownie na własność firmy.

Kiedy leasing zwrotny się opłaca?

Leasing zwrotny opłaca się przy sprzedaży i leasingu środków trwałych o dużej wartości. Ze względu na ponoszone koszty takiego leasingu przez przedsiębiorcę, zazwyczaj pod zastaw daje się nieruchomości, których wartość rynkowa nie ulegnie zmianie. Transakcje z udziałem nieruchomości pozwalają uwolnić dużą część kapitału firmy, która była zamrożona w tej nieruchomości.


Dzięki takiemu rozwiązaniu można dokonywać dalszych inwestycji rozwojowych np. w firmie, nieposiadającej własnych dużych dochodów i zysków, które zazwyczaj odgrywają rolę przy wnioskowaniu o kredyt z banku.

Należy tutaj podkreślić, że same firmy leasingowe są zainteresowane środkami trwałymi o wartości co najmniej 100 tys. zł. Zatem jeżeli chcesz skorzystać z oferty leasingu zwrotnego, dobrze się zastanów, nad wartością majątku twojej firmy, który chcesz oddać pod tzw. zastaw.

Dlaczego warto skorzystać z leasingu zwrotnego?

Leasing zwrotny to dość atrakcyjna forma pozyskiwanie gotówki na rzecz prowadzonej działalności firmy, w porównaniu to typowego kredytu bankowego. Dzięki niemu możemy zrealizować zaplanowane inwestycje oraz utrzymać płynność finansową firmy w kryzysowych sytuacjach. Biorąc pod uwagę płynność finansową firmy, leasing zwrotny może się okazać jedynym wyjściem wybrnięcia z trudnej sytuacji finansowej, ponieważ banki nie udzielają kredytu firmom o słabej kondycji finansowej oraz słabej zdolności kredytowej.

W tym momencie możemy zawsze spotkać się z odmową udzielenia kredytu ze strony banku. Taką samą sytuację mamy, gdy posiadamy długi. Ponadto firma nie jest zmuszona do zaciągania pożyczek ani kredytów hipotecznych, co w dużej mierze wiąże się z większymi zobowiązaniami firmy w stosunku do banku, takimi jak np. wpis do ewidencji hipoteki majątku firmy, ubezpieczenie itp. W leasingu zwrotnym przedmiot leasingu pozostaje na terenie firmy i zawsze można go wykupić.

Główne korzyści płynące ze skorzystania z leasingu zwrotnego to:

- możliwość szybkiego powiększenia kapitału, bez zbędnych formalności i długiego czasu oczekiwania na decyzję. Transakcja finalizowana jest maksymalnie do 4 dni;
- zachowanie ciągłości funkcjonowania firmy;
- poprawa płynności finansowej firmy;
- możliwość ponownego włączenia środka trwałego w ewidencję majątkową firmy.

Więcej informacji o leasingu zwrotnym uzyskasz na https://leasingpolski.pl/leasing-zwrotny

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto