Firma ze Złocieńca przypomina jak wyglądał telegram ponad 30 lat temu

  • Napisane przez  DSI
Fot. STM Fot. STM

Kiedy zobaczyłem to zdjęcie udostępnione przez firmę ze Złocieńca, wpisałem w wyszukiwarce Google słowo „telegram” i otrzymałem wyniki inne niż się spodziewałem. Szukając definicji telegramu w Wikipedii pierwszym wynikiem był opis nowoczesnej aplikacji do komunikacji na telefony.
Definicję telegramu udało mi się znaleźć kiedy uszczegółowiłem zapytanie „telegram kiedyś”

STM – firma ze Złocieńca zajmująca się projektowanie oraz produkcja linii do produkcji opakowań PET z preform, linii rozlewniczych, maszyn rozlewniczych i urządzeń towarzyszących, służących do wyrobu, rozlewu i pakowania wszelkiego rodzaju napojów i innych płynów, w tym również chemicznych pokazała interesujące zdjęcie.

Zdjęcie telegramu wysłanego za pomocą dalekopisu, na którym widać prośbę o serwis kapslownicy w Otwocku przesłany do siedziby firmy w Połczynie Zdroju.

Aż trudno sobie wyobrazić, że jeszcze nie tak dawno temu, telegram był jedną z najszybszych form kontaktu. A dziś potrafimy uruchomić kompletną linię rozlewniczą online, podobnie jak wesprzeć naszych klientów w kwestii serwisu – przypominają pracownicy STM.

Dokładnej daty telegramu nie udało się odczytać ale STM szacuje że są to początki lat 80 (firma powstała w 1981 roku). Wiadomo że telegram został przyjęty 27 stycznia.

Czy najmłodsi czytelnicy wiedzą czym był telegram ?

Telegram to tekst przesłany początkowo przez telegraf, później przez dalekopis, współcześnie przez telefon, faks, e-mail lub SMS a teraz i komunikatorów. Kiedyś usługę wysyłania telegramów świadczył urząd pocztowy i był przesyłany w postaci teleksu za pomocą dalekopisu. W urzędach pocztowych nieposiadających dalekopisu, telegram był przekazywany do urzędu nadrzędnego telefonicznie.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto