2011-08-20 Kartka z kalendarza - nadanie sztandaru Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

20 sierpnia 2011r. odbyła się uroczystość nadania sztandaru Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Uroczystość była organizowana w Parku Chopina przez CSWL Drawsko przy wsparciu gminy Drawsko Pomorskie i Burmistrza Drawska Pomorskiego.

Rodzice chrzestni sztandaru: Starosta Drawski Stanisław CYBULA i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mielenku Wiesława HNATEWICZ przekazali sztandar przedstawicielowi Prezydenta RP generałowi broni Zbigniewowi GŁOWIENCE, który wręczył go Komendantowi Centrum płk Markowi GMURSKIEMU. Komendant Centrum zaprezentował sztandar stojącym na placu żołnierzom oraz wszystkim zgromadzonym, po raz pierwszy w pełnej okazałości. Po tych wzruszających momentach nastąpiły przemówienia okolicznościowe.

W mowie końcowej płk Marek GMURSKI powiedział:

,,Nadanie sztandaru jest dla nas wszystkich najwyższym zaszczytem. To dowód szacunku dla wielowiekowej tradycji, z której czerpiemy wzorce do codziennej pracy i służby. Sztandar wojskowy jest niezmiernie ważnym symbolem ukształtowanym od zarania naszych dziejów jako tradycyjny przejaw honoru, męstwa i sławy każdego Polaka(...)''.

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto