Piąty Rajd Bobra

  • Napisane przez  Inf. Starostwo Powiatowe
  • Galeria
Udzielanie pierwszej pomocy. Fot. Starostwo Powiatowe Udzielanie pierwszej pomocy. Fot. Starostwo Powiatowe

W niedzielę 18 maja 2014r. odbyła się piąta edycja Rajdu Bobra - turystycznego rajdu nawigacyjnego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL. 

Trasa rajdu wyniosła ok. 180 km i wiodła przez tereny powiatu drawskiego oraz łobeskiego - Drawsko Pomorskie, Oleszno, Ziemsko, Storkowo czy Ińsko. Uczestnicy otrzymali zestaw 9 zdjęć przedstawiających różne obiekty mijane podczas jazdy, których położenie należało nanieść na odpowiednie miejsce na mapach oraz w roadbook'ach. Jednym z zadań było także dokładne odwzorowanie trasy rajdu na mapie. Na uczestników czekały zadania sprawnościowe, m.in. przepłynięcie krótkiej trasy kajakiem, przejście przez most linowy, bieg ze skrzynią, szukanie kodów ukrytych na bagnach czy udzielenie pierwszej pomocy. Nad bezpieczeństwem podczas wykonywania zadań oraz nad sprawnym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwali sędziowie. 

Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierda Geblewicza.

Już dziś zapraszamy na rajd rowerowy pod nazwą "Majówka na dwóch kółkach", który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 maja br. Rajd organizowany jest przez drawski oddział PTTK i współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto