Podwójne mistrzostwo drużyn z Kalisza Pomorskiego i to kolejne lata z rzędu

  • Napisane przez  Sebastian Stateczny
Podwójne mistrzostwo drużyn z Kalisza Pomorskiego i to kolejne lata z rzędu

W czwartek 14 listopada na stadionie miejskim w Kaliszu Pomorskim odbył się turniej piłkarski dla chłopców i dziewcząt w ramach powiatowej Licealiady. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół w Kaliszu Pomorskim, Czaplinku, Złocieńcu i Drawsku Pomorskim.

Zarówno w kategorii chłopców, jaki i w kategorii dziewcząt drużyny z Kalisza Pomorskiego okazały się najlepsze i zwyciężyły w zawodach. Wiosną odbędą się wojewódzkie ćwierćfinały Licealiady, w których Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim będzie reprezentował nasz powiat w kategorii męskiej i żeńskiej.

Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”, a czas trwania każdych zawodów wynosił 20 minut . Drużyna chłopców z ZSP Kalisz Pomorski odniosła zwycięstwa we wszystkich swoich meczach (ze Złocieńcem 1-0, z Czaplinkiem 1-0 oraz z Drawskiem Pomorskim 4-1) wygrywając zdecydowanie cały turniej. Drużyna chłopców z kaliskiej szkoły zdobyła mistrzostwo czwarty rok z rzędu.

Drużyna dziewcząt z ZSP w Kaliszu Pomorskim w decydującym meczu o mistrzostwie powiatu pokonała drużynę dziewcząt z Drawska Pomorskiego aż 7-1. Dziewczyny mogą pochwalić się zwycięstwem w tych rozgrywkach już trzeci rok z rzędu.

Podwójne mistrzostwo drużyn z Kalisza Pomorskiego i to kolejne lata z rzędu

Skład drużyny dziewcząt: Zuzanna Jedynowicz, Daria Borowiec, Oliwia Włodarczyk, Aleksandra Zajączkowska, Urszula Sikora, Amelia Piątkowska, Maja Koźbiał, Karolina Wieligórka, Nikola Zawarska, Natalia Kmetyk, Kornelia Kmiecik, Augustyniak Julia. Trener: Sebastian Stateczny

Skład drużyny chłopców: Fabich Aleksander, Wiktor Zieliński, Grzegorz Kulesa, Tomaszewski Dominik, Wyrzkowski Szymon, Banasiak Bartosz, Kościuczuk Jakub, Grodzicki Łukasz, Grembowski Patryk, Grzyb Karol. Trenerzy: Stateczny Sebastian oraz Witek Zbigniew.

Organizatorami zawodów byli nauczyciele Zbigniew Witek oraz Sebastian Stateczny. Podziękowania należą się również Rozalii Hildebrand oraz Klaudii Lewosiuk z grupy medycznej Medical Team, które pełniły funkcję opieki medycznej podczas trwania turnieju.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto