Drawsko: Majówka na sportowo

• Napisane przez  Grzegorz Skurczyński

Wzorem lat ubiegłych, jednym z nieodzownych elementów "drawskiej majówki" są odbywające się na boisku "Orlik 2012" w Parku Chopina turnieje sportowe.

Dzięki organizatorowi, którym był Burmistrz Drawska Pomorskiego, również i w tym roku miłośnicy aktywnego wypoczynku wzięli udział w zmaganiach sportowych. 1 maja odbył się turniej dwójek siatkarskich, w którym udział wzięło 9 par. Mecze rozgrywano w systemie "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Po zaciętych meczach, pary półfinałowe utworzyły zespoły: "Zaksa", "Effector", "Olsztyn" oraz "Czarni". Finał – w którym zmierzyły się drużyny – "Effector” i "Czarni"  – zakończył się zwycięstwem tych pierwszych 2:0. W meczu o trzecie miejsce minimalnie lepsza była drużyna "Zaksy". Zawodnicy drużyn, które zajęły miejsca I – III, otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Burmistrza Drawska Pomorskiego. 2 maja odbył się turniej koszykówki. W szranki stanęły trzy drużyny. Mecze rozgrywano w systemie "każdy z każdym", dwa razy po piętnaście minut. Przed rozpoczęciem zawodów, każda z drużyn losowała nazwę zespołu NBA, pod którą później grała w turnieju. Po wielu zaciętych pojedynkach i składnych akcjach, klasyfikacja przedstawia się następująco:

• I miejsce - Miami Heat,
  • II miejsce - San Antonio Spurs,
  • III miejsce - Oklahoma City Thunder.

Zwycięzcy otrzymali puchar, a pozostałe zespoły pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Burmistrza Drawska Pomorskiego.

Z kolei 3 maja rozegrany został turniej piłki nożnej dla pełnoletnich, w którym udział wzięły trzy drużyny. Mecze rozgrywano w systemie "każdy z każdym", dwa razy po piętnaście minut. Po wielu emocjonujących meczach, klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

• I miejsce -  "Dream Team",
  • II miejsce - "El Sharawy",
  • III miejsce - "Nętno".

Zwycięzcy otrzymali puchar, a pozostałe drużyny dyplomy. Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Drawska Pomorskiego.