Wicewojewoda Subocz rozmawiał naszymi mieszkańcami i władzami o projektach rządowych

  • Napisane przez  Piotr Pieleszek
Wicewojewoda Subocz rozmawiał naszymi mieszkańcami i władzami o projektach rządowych

Od spotkania z mieszkańcami Drawska Pomorskiego rozpoczął dzisiejszą wizytę na Pojezierzu Drawskim Marek Andrzej Subocz. O realizacji rządowych programów wicewojewoda zachodniopomorski rozmawiał z wicestarostą drawskim Mariuszem Nagórskim i zastępcą burmistrza Drawska Ireneuszem Kabatem.

Powiat Drawski w ciągu ostatnich 3 lat otrzymał 6,2 mln zł dofinansowania z rządowych programów na 4 zadania związane z przebudową dróg lokalnych. W tym czasie gmina Drawsko Pomorskie zrealizowała 3 inwestycje na drogach lokalnych z rządowym wsparciem w wysokości ponad 2,4 mln zł.

Złocieniec - kolejna miejscowość odwiedzana dziś przez wicewojewodę, od momentu rozpoczęcia programu Rodzina500Plus wypłaciła już świadczenia dla dzieci na kwotę 31,5 mln zł. Dotacja w wysokości ponad 203 tys. zł programu Maluch+ pozwoliła miastu na utworzenie 24 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. W latach 2018-2019 na utrzymanie miejsc Złocieniec uzyskał z „Malucha” 83,4 tys. zł.

Rządowe wsparcie na drogi lokalne w wysokości prawie 4 mln zł umożliwiło miastu Złocieniec budowę nawierzchni na ul. Jana Pawła II i Kresowiaków w Złocieńcu oraz budowę drogi gminnej w Bobrowie. Dofinansowanie z budżetu państwa pokryło 60% kosztów inwestycji.

Realizacja programów była głównym tematem rozmowy wicewojewody z burmistrzem Złocieńca Krzysztofem Zacharzewskim i zastępcą burmistrza Natanem Fiutowskim.

Do tej pory do dzieci z Czaplinka, w ramach świadczeń z programu Rodzina 500+ trafiła kwota przeszło 23,6 mln zł. Osoby powyżej 65 roku życia mogą spędzać czas w Klubie Senior+, który powstał w 2017. Z programu Senior+ przez 3 lata miasto otrzymało ponad 230 tys. zł.

Przed spotkaniem z zastępcą burmistrza Czaplinka Jarosławem Tarnowskim i sekretarz Jolantą Skonieczną wicewojewoda zachęcał na ulicach Czaplinka do składania wniosków w ramach nowej odsłony programu Rodzina 500+.

W Wierzchowie wicewojewoda spotkał się z wójtem gminy Janem Szewczykiem. Od 1 kwietnia 2016 gmina wypłaciła 8,6 mln zł w ramach świadczeń z programu Rodzina 500+. Wierzchowo wypłaca już 500+ według wniosków składanych od 1 lipca.

Z rządowym wsparciem w wysokości ponad 1,2 mln zł. na drogi lokalne Wierzchowo przebudowało ul. Szkolną. Dofinansowanie z budżetu państwa pokryło 75% kosztów inwestycji.

W Kaliszu Pomorskim wicewojewoda Marek Subocz spotkał się z burmistrzem Januszem Garbaczem oraz z mieszkańcami miasta. W ciągu ostatnich 2 lat Kalisz Pomorski z programu Senior+ uzyskał ponad 544 tys. zł na Dzienny Dom i Klub Senior+. W Ramach programu Rodzina 500+ do kaliskich dzieci trafiło w sumie 13,7 mln zł.

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto