Barcelona - niezwykłe miasto na niezwykłe wakacje

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
Barcelona - niezwykłe miasto na niezwykłe wakacje

Szukasz ciekawego miejsca na wakacje na południu Europy? Poleć do Barcelony! To miasto, które nigdy nie zasypia i w którym nigdy nie będziesz się nudzić.

Barcelona – miasto o stu twarzach

Praktycznie każdy, kto zostanie poproszony o wymienienie jednego hiszpańskiego miasta, wskaże Barcelonę. W świadomości wielu ludzi to właśnie ona jest stolicą Hiszpanii, chociaż oficjalnie funkcję tę pełni Malaga.

Miasto powstało w czasach starożytnego Rzymu i od tej pory stale buduje i umacnia swoją potęgę.

To pełne zabytków miasto ma dla kraju także duże znaczenie gospodarcze. Przede wszystkim czerpie ogromne dochody z turystyki, ale nie tylko. W Barcelonie znajduje się duży port morski i jeszcze większe lotnisko, co czyni miasto znaczącym węzłem komunikacyjnym. Tę pozycję umacnia rozbudowana sieć autostrad i linii kolejowych.

No i nie można zapomnieć o Camp Nou – miejscu kultu kibiców piłki nożnej. Barcelona jest jednym z niewielu miast, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Barcelona – zabytki

Powiedzieć, że w Barcelonie jest dużo zabytków, to nic nie powiedzieć. W rzeczywistości ich liczba jest tak ogromna, że trzeba by zamieszkać w tym mieście na kilka lat, żeby zobaczyć wszystkie. Dziewięć z nich trafiło na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na szczególną uwagę zasługuje Sagrada Familia. Budowa tej katedry rozpoczęła się w 1882 roku i… wciąż jeszcze trwa. Mimo to już trafiła na listę najważniejszych barcelońskich zabytków. Antonio Gaudi poświęcił pół życia na swój projekt i trzeba przyznać, że dokonał czegoś niezwykłego.

Sagrada Familia to oczywiście nie jedyna rzecz w Barcelonie warta zobaczenia. Na pewno warto odwiedzić Dzielnicę Gotycką z Katedrą świętej Eulalii i Żydowskie Wzgórze. Warto też zajrzeć do Parc Guell – zaprojektowanego jako osiedle dla wymagających Hiszpanów, dziś traktowanego jako wyjątkowy park miejski.

Barcelona – jak się dostać

Teoretycznie do Barcelony można się dostać dowolnym środkiem transportu. Jednak w praktyce okazuje się, że podróż pociągiem przez pół Europy z wieloma przesiadkami trudno uznać za komfortową, podróż samochodem trwa zbyt długo, podobnie jest z podróżą drogą morską. Najszybciej i najtaniej można się dostać do Barcelony drogą lotniczą. Bilety, nawet z dużym wyprzedzeniem, można zarezerwować między innymi na www.sky4fly.net. Na podróż do Barcelony trzeba zarezerwować przynajmniej tydzień, a i tak będzie to zaledwie przedsmak tego, co może zaoferować to niezwykłe miasto.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto